11.4.2022. 0:57
Najubjedljivija pobjeda u sezoni - Plavi protiv Zete "brojali" do šest

Plavi su opravdali ulogu favorita i upisali ubljedljiv trijumf protiv "fenjeraša" Zete rezultatom 6:1 u utakmici 29. kola Telekom 1. CFL.

Dvostruki strijelac na današnjem meču bio je Marko Vučić u 2. iz jedanaesterca i 49. minutu. U listu strijelaca upisali su se i naši mladi igrači Igor Pajović u 18. i Dušan Vuković u 83. minutu. Filip Knežević je postigao svoj prvi pogodak u plavom dresu na asistenciju Balše Dubljevića koji se u ekipu vratio nakon pet mjeseci, dok je Dragan Grivić nakon osam mjeseci pauze svoj prvi meč u startnoj postavi krunisao asistencijom i golom.

6:1 Grivić (as Knežević) 90+3'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 56. Dubljević), Grivić, Pajović (od 70. Vuković), C.Augusto (od 56. Z.Alharaish), Eraković, Drinčić, Bubanja, Marković (od 70. Stijepović), Vučić, Jovović (od 14. Knežević)

Rezerve: Ličina, Drešković, Nikač, Vlahović, Dubljević B, Vuković, Stijepović, Z.Alharaish, Knežević

FK Zeta: Velimirović - Đinović (od 66. Gjolaj), Krstović (C), Tachibana (od 56. Vukčević), Roganović, Miranović (od 46. Burzanović), Tuzović, Pupović, Đurović, Đukanović (od 56. Ceklić), Maraš (od 56. Zahorulko)

Rezerve: Karadžić, Radović, Ceklić, Gjolaj, Popović, Vukčević, Globarević, Zahorulko, Burzanović

Nakon samo dvadesetak sekundi igre, Pajović šalje loptu za Markovića koji izlazi ispred Velimirovića i dribla ga, a golman gostiju pravi prekršaj za jedanaesterac.

Marko Vučić sigurno izvodi udarac sa bijele tačke i donosi prednost našoj ekipi u ranoj fazi meča.

U 15. minutu Augusto fenomenalno šutira sa dvadesetak metara, Velimirović uz dosta napora brani udarac, mada ostaje utisak da je lopta prešla gol liniju.

Naša ekipa duplira prednost u 17. minutu -  Grivić se u svom stilu ubacio po desnoj strani, dobio loptu od Kneževića, zatim asistirao za Pajovića koji je zakucao pod prečku sa desetak metara.

Nakon drugog gola naše ekipe, Tachibana je u dva navrata pokušao sa distance ali nije bilo opasnosti po Giljena.

Marković u 23. minutu nakon driblinga odlično šutira sa ivice šesnaesterca, lopta od prečke završava u gol aut.

Deset minuta nakon toga, Maraš nakon dodavanja kapitena Krstovića iz dobre pozicije šutira preko gola.

Igrao se 49. minut kada je Pajović poslao loptu u prostor za Vučića koji je odlično povukao po lijevoj strani i rutinski savladao Velimirovića za svoj drugi gol na meču.

Zeta u 66. minutu postiže "utješni" gol i smanjuje na 3:1 - akcija rezervista u kojoj je Burzanović ubacio loptu sa desne strane, a Zahorulko dobro pratio i zatresao mrežu Giljena.

U 75. minutu Filip Knežević na asistenciju Balše Dubljevića postiže svoj prvi gol u plavom dresu i vraća našoj ekipi tri gola prednosti.

U 83. minutu Knežević nakon kombinacije sa Grivićem centrira sa desne strane, a mladi Dušan Vuković koji je bio dobro postavljen šalje loptu iza leđa Velimirovića.

Konačan rezultat 6:1 za najubjedljiviju pobjedu Plavih u sezoni postavlja Dragan Grivić "štiklom" u trećem minutu sudijske nadoknade.

Nakon 29. odigranih kola Plavi zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 65 osvojenih bodova. U narednom kolu nas očekuje gostovanje ekipi Jezera.

Autor: Vasilije Lalović