8.8.2020. 21:40
Minimalna pobjeda protiv Koma

Plavi su u generalnoj probi pred početak 1.CFL savladali ekipu Koma rezultatom 1:0. Utakmicu je riješio Marko Bojović u 65. minutu, svojim prvim golom u seniorskoj konkirenciji.
Naša ekipa je u prijateljskim mečevima upisala sve pobjede, bez primljenog gola. Bili smo bolji od Podgorice, Bokelja, Adrie i Koma, sa ukupnom gol razlikom 14:0.

FK Sutjeska - FK Kom 1:0 (0:0)

Gradski stadion, Nikšić

FK Sutjeska: Giljen, Pajović, Cicmil, Mitrović, Stijepović, Eraković, Marušić, Raičević, Vuković M, Ćetković, Adrović

Igrali su još: Ličina, Grivić, Šofranac, Bulatović, Bubanja, Bojović, Osmajić, Marković

Nakon nešto mirnijeg početka meča, Plavi su prvi put zaprijetili u 18. minutu. Stijepović je uputio centaršut sa lijeve strane i pronašao Ćetkovića koji je šutirao desnom nogom preko gola.

U 38. minutu je Marušić dobro šutirao desnom nogom sa dvadesetak metara, ali je golman gostiju odbranio udarac i poslao loptu u korner.

U samoj završnici prvog poluvremena Marušić i Stijepović su odigrali dupli pas na lijevoj strani,  nakon toga je Stijepović šutirao lijevom nogom, ali je lopta završila preko gola.

Igrao se 65. minut kada je naša ekipa došla do prednosti. Grivić je centrirao sa desne strane, jedan od defanzivaca Koma glavom izbio loptu ali samo do Bojovića koji je odlično prihvatio i fenomenalnim volej udarcem sa desetak metara postigao gol.

Bojović je u 76. minutu imao veliku priliku da postigne drugi gol na ovom meču. Bulatović je centrirao sa lijeve strane, Marković ostavio loptu za Bojovića koji je šutirao, ali mu je nedostajalo malo sreće da zatrese mrežu.

Marko Vuković je u 85. minutu imao šansu da postigne gol i potvrdi pobjedu Plavih. Nakon kombinacije sa Markovićem ušao je u šesnaesterac i šutirao desnom nogom, ali je lopta završila pored gola.

Poslednju prliku na meču je imao Osmajić u 90. minutu kada je glavom šutirao nedovoljno jako, nakon kornera koji je izveo Vuković.

Za 15. avgust je zakazan početak 1.CFL. Naša ekipa će u prvom kolu na svom terenu dočekati Petrovac.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska