29.11.2020. 17:12
Marković u nadoknadi donio bod protiv Dečića

U derbiju 15. kola Telekom 1. CFL  Plavi su odigrali meč bez pobjednika protiv Dečića. Gosti su došli do prednosti preko Camaja u 21. minutu, dok je bod našoj ekipi donio Božo Marković u samoj završnici susreta.

FK Sutjeska - FK Dečić  1:1 (0:1)

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Milovan Milačić

0:1 Camaj 21'

1:1 Marković (as Vuković M) 90+4'

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Janković (od 26. Eraković), Ćetković, Vlahović (od 75. Stijepović), Šofranac, Dubljević, Osmajić(od 75. Vuković M), Marušić (od 63. Janjić), Marković, Cicmil

Rezerve: Ličina, Janjić, Pajović, Mitrović, Adrović, Eraković, Vuković M, Vuković D, Stijepović

FK Dečić: Velimirović, Rudović, Vulaj (od 85. Ujkaj), Marković (od 87. Banović), Božanović, Camaj, Gjolaj, Lulgjuraj (od 67. Krkanović), Dresaj (C), Pešukić, Tući

Rezerve: Ljuljanović, Krkanović, Ujkaj, Adžović, Pepić, Prenkočević, Rolović, Banović, Toure

Plavi su prvu priliku imali u 12. minutu. Ćetković je izveo slobodan udarac sa lijeve strane i pronašao Cicmila koji je sa druge stative glavom ubacio loptu, ali je Vulaj u poslednjem trenutku izbacio u korner.

Udarac iz ugla je izveo Ćetković, Osmajić je šutirao glavom pored gola.

Dečić dolazi do prednosti u 21. minutu. Pešukić je izveo korner sa desne strane i pronašao usamljenog Camaja koji je udarcem glavom zatresao mrežu za 0:1.

Janković je u 26. minutu izašao iz igre zbog povrede, na teren je umjesto njega ušao Eraković.

Plavi su u nadoknadi prvog poluvremena imali priliku da dođu do izjednačenja. Ćetković je uputio oštru loptu iz slobodnog udarca sa lijeve strane, ali je Velimirović dobro intervenisao.

Dečić je u prvom minutu drugog poluvremena zaprijetio preko Camaja, ali ga je Dubljević stigao i izblokirao u poslednjem trenutku.

Velika prilika za našu ekipu u 57. minutu. Ćetković je sjajnom loptom uposlio Markovića, koji je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Velimirović odlično reagovao i odbranio taj udarac.

U 62. minutu je Dečić imao sjajnu šansu da duplira prednost. Pešukić je odigrao loptu u prostor za Drešaja koji se ubacio i izašao ispred Giljena, ali je u duelu dva kapitena naš čuvar mreže izašao kao pobjednik.

U 72. minutu Grivić je stvorio sebi poziciju i šutirao iz srca šesnaesterca, ali je pogodio jednog od defanzivaca gostujuće ekipe. Naši igrači su tražili penal, ali se sudija Milačić nije oglasio.

Igrao se 80. minut kada je naša ekipa imala još jednu priliku nakon prekida. Ćetković je izveo slobodan udarac, Grivić sa druge stative ubacio loptu glavom ka petercu, ali su i ovaj put igrači Dečića stigli prvi na loptu izbacili je u korner.

Nakon kornera je Marković šutirao glavom, ali ni ovaj put lopta nije mogla doći do mreže pored dobro postavljene odbrane Dečića.

U 82. minutu je Marković ostao na zemlji nakon duela sa Gjolajem, ali po mišljenju Milačića ni ovaj put nije bilo elemenata za penal.

Minut kasnije Grivić je uputio centaršut sa desne strane i pronašao Markovića koji je glavom šutirao pored gola.

Plavi dolaze do izjednačenja u 94. minutu. Grivić je iznio loptu po desnoj strani i odigrao pas za Marka Vukovića koji je centrirao i pronašao Markovića, a naš najbolji strijelac je rutinski zatresao mrežu.

U poslednjim trenucima meča naša ekipa je imala slobodan udarac. U želji da dođu do cijelog plijena, naši igrači su u velikom broju otišli u šesnaesterac Dečića, nakon čega je uslijedila kontra gostujuće ekipe.

Dresaj je lansirao rezervistu Ujkaja koji je zaobišao Giljena i šutirao, ali je ovaj put stativa bila naš saveznik, pa je tako jako uzbudljiv meč završen rezultatom 1:1.

U narednom kolu, našu ekipu očekuje gostovanje Rudaru. Taj meč je zakazan za srijedu.

autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska