11.9.2021. 21:42
Marko Vučić donio pobjedu u derbiju protiv Budućnosti

Plavi su savladali Budućnost u najvećem derbiju Crnogorskog fudbala minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na meču je postigao Marko Vučić iz penala u 78. minutu.

Pobjedom na večerašnjem susretu, naša ekipa se učvrstila na prvom mjestu sa 6 bodova više od prvog pratioca i 10 bodova više od aktuelnog šampiona, ekipe Budućnosti.

Telekom 1. CFL R07/36

FK Sutjeska - FK Budućnost 1:0 (0:0)

Gradski stadion, Nikšić

1:0 Vučić 78' (P)

FK Sutjeska: Giljen (C) - Drešković, C.Augusto (od 72. Jovović), Eraković (od 53. Zoćević), Vlahović, Drinčić, Bubanja, Marković (od 72. Nikač), Vuković D (od 53. Janjić), Vučić Ma, Raičević (od 31. Marušić)

Rezerve: Ličina, Janjić, Mitrović, Nikač, Marušić, Zoćević, Dubljević, Stijepović, Jovović

FK Budućnost: Dragojević - Raspopović, Vlahović, Adžić, Ražnatović, Raičević, Mirković (od 74. Đuričković), Terzić, Ivanović, Petrović (od 80. Perišić), Mrvaljević (od 66. Đukanović)

Rezerve: Pavličić, Babić, Muzurović, Sekulić, Đuričković, Ćetković, Dašić, Đukanović, Perišić

Utakmicu je bolje otvorila Budućnost i u ranoj fazi meča imala dvije prilike da dođe do prednosti, oba puta preko Ivanovića.

Prvo je krilni igrač gostujuće ekipe šutirao glavom preko gola u 2. minutu, a zatim u 7. minutu izašao ispred Giljena, ali je naš kapiten fenomenalno intervenisao.

U završnici prvog poluvremena dvije sjajne prilike da naša ekipa dođe do prednosti, ali su prečka i golman Dragojević spasili Budućnost.

Marušić je u 38. minutu nakon sjajnog solo prodora po lijevoj strani šutirao, lopta pogodila prečku.

U 42. minutu nakon centaršuta Bubanje, Marković šutira glavom sa pet metara, ali je Dragojević izvanrednom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

I u drugom poluvremenu je Budućnost prva zaprijetila. Ponovo šansa nakon kornera, Raspopović je šutirao sa druge stative, Giljen još jednom sjajan.

Međutim, kljucni detalj na susretu dogodio se u 77. minutu kada je Nikač izborio penal nakon duela sa Vlahovićem - defanzivac gostiju je dobio i drugi žuti karton.

Loptu je uzeo Marko Vučić i sigurnim udarcem sa bijele tačke donio prednost i, ispostaviće se, pobjedu u najvećem derbiju Crnogorskog fudbala.

Budućnost je u 81. minutu mogla doći do izjednačenja, ali je Đuričković šutirao glavom pored gola.

Mogli su naši momci i prije poslednjeg zvižduka sudije Šćepanovića riješiti sve dileme oko pobjednika, međutim nedostajao je završni pas u kontra napadima.

Plavi će i u narednom kolu igrati na svom terenu, u goste nam stiže ekipa Petrovca. Taj meč je zakazan za subotu.

Autor: Vasilije Lalović