1.5.2019. 19:11
Kup CG: Plavi zaustavljeni u polufinalu

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti igrali su danas neriješeno 1:1 u revanšu polufinala Kupa Crne Gore, pa će u finalu najmasovnijeg takmičenja igrati podgorički "plavi".

FK Sutjeska - FK Budućnost 1:1 (1:0)
Stadion: Kraj Bistrice
Gledalaca: 2000

Sudija: Milovan Milačić
Pomoćnici: Milutin Đukić i Jovica Tatar

Strijelci:

41’ - 1:0 Stefan Cicmil (as Marković)
80’ - 1:1 Mihailo Perović

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Bubanja, Janković, Alharaish, Ćetković, Vučić Ma i Marković.
Igrao je još Božović.

FK Budućnost: Dragojević, Pešukić, Damjanović, Milić (C), Boljević, Krkotić, Božović, Mijić, Stoiljković, Zarubica i Vujačić.
Igrali su još Terzić, Tučević i Perović.

Crnogorski klasik u potpunosti je opravdao očekivanja i definitivno je pokazao da je najbolje što može da pruži domaći klupski fudbal. Na Gradskom stadionu u Nikšiću, gdje je bilo nikada više publike u ovoj sezoni, odigran je derbi koji je imao sve što jedan takav meč treba da ima. Viđena je velika borba dva najveća crnogorska tima začinjena velikim brojem prilika, a viđen je i po gol na obje strane.

Već u 1. minutu zaprijetio je Miloš Mijić, ali je lopta nakon njegovog pokušaja odbijena u korner. Isti igrač je u 6. minutu uputio dobar centaršut, ali je Cicmil reagovao i izbacio loptu van terena.

Dva minuta kasnije po prvi put na meču zaprijetili su domaći kada je Zakarija prošao po desnoj strani, ubacio loptu ispred gola Podgoričana, na koju je zakasnio da reaguje Marko Ćetković, pa je ova šansa otišla u nepovrat.

Upravo je Ćetković u 18. minutu bio u novoj prilici, ali je uspio da reaguje golman Budućnosti Miloš Dragojević, od koga se lopta odbila u korner.

Nastavile su da se ređaju prilike ispred oba gola i u drugom dijelu prvog poluvremena, pa je u 26. minutu, nakon centaršuta Dejana Boljevića glavom probao Aleksandar Vujačić, ali je Giljen bio na mjestu i sačuvao mrežu.

U 30. minutu Podgoričani su imali kontru koja je mnogo obećavala, na kraju je sa distance probao Draško Božović, ali je lopta nakon njegovog pokušaja bila lak plijen za kapitena "plavih".

Pet minuta kasnije, nakon kornera desio se pravi karambol u šesnaestercu Sutjeske, a opasnost pred svojim golom je otklonio Bojan Ciger, da bi u 37. minutu preko gola šutirao Mijić.

Uzvratio je već u narednom napadu Libijac Zakarija. On je dobro zagrijao dlanove Dragojeviću, a potom su na drugoj strani zaprijetili Stoiljković i Božović, ali i ova akcija prolazi bez uspjeha.

I onda u 41. minutu na scenu je stupio Stefan Cicmil. Nakon centaršuta Markovića sa lijeve strane defanzivac Sutjeske odlično je primio loptu, odreagovao u stilu vrsnih golgetera i rutinski završio akciju za 1:0, što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog dijela utakmice prošao je mirno sve do 55. minuta kada je viđena možda i najljepša akcija na utakmici. Sjajan solo prodor napravio je Alharaish, odlično je uposlio Markovića koji je bio u zicer poziciji, ali je pravim čudom Dragojević uspio da sačuva svoju mrežu.

U 61. minutu udarcem sa nekih dvadesetak metara pokušao je i Branislav Janković, a nešto kasnije i Alharaish, ali je odbrana Budućnosti odoljela ovim napadima aktuelnog šampiona Crne Gore.

Plavi su od 66. minuta igrali sa igračem više. Stefan Milić je za dva minuta napravio dva oštra prekršaja nad Božom Markovićem, i nakon dvije javne opomene morao je otići u svlačionicu.

Inicijativa je i u nastavku bila na strani Sutjeske, pa je Janković ponovo pokušao u 69. minutu, ali je lopta otišla pored gola.

U 74. minutu Alharaish je prošao po desnoj strani i uposlio Vučića, koji je probao da pronađe Markovića, ali je dosuđena nedozvoljena pozicija.

I onda je u 80. minutu uslijedio šok za domaće. Iz praktično prve prave prilike gostiju u drugom poluvremenu uslijedila je kazna za prethodne promašaje Nikšićana, a gol Giljena je pogodio rezervista Mihailo Perović i postavio konačnih 1:1.

Finale između Budućnosti i Lovćena, koji je danas kao gost savladao Petrovac sa 0:4, igra se 30. maja na Gradskom stadionu u Podgorici.

Plave u subotu 4. maja očekuje utakmica 32. kola Telekom 1. CFL protiv ekipe Iskre. Utakmica se igra u Danilovgradu, a početak je zakazan za 17 časova.