3.10.2018. 19:19
Kup CG: Plavi “ugasili” Iskru

Plavi su danas na svom terenu savladali ekipu Iskre iz Danilovgrada rezultatom 3:0 u prvom meču 1/8 finala Kupa Crne Gore.

Božo Marković 87'

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Ličina, Cicmil, Bulatović, Nedić, Ma. Vučić, Alharaish, Lončar (C), Stefanović, Bubanja, Osmajić i Merdović. Igrali su još: Marković, Grbović i Vuković.

FK Iskra : Blažić, Šahman, Marković, Lakić, Drinčić (C), Rogošić, Zvrko, Pejović, Milošević, Karaklajić i Jovanović. Igrali su još: Đuričković, Burzanović i Vorotović.

Uz izvanrednu partiju kompletne ekipe, maestralnog asistenta Lončara, granitne odbrane, ono što posebno raduje, jeste da se Božo Marković u potpunosti oporavio, odigrao dvadesetak minuta današnjeg meča i postigao gol nakon pola godine pauze od teške povrede ukrštenih ligamenata koljena na utakmici sa ekipom Mladosti.

Prvi su zaprijetili izabranici Nikole Rakojevića već u 1. minutu kada je Lončar sa oko dvadesetak metara šutirao pored gola.

Gosti su uzvratili minut kasnije preko Miloševića koji je sa desne strane iskosa sa oko pet metara šutirao pravo u Ličinu.

U 11. minutu velika prilika za naš tim. Stefanović je "prekinuo" loptu na sredini terena, krenuo u kontru, zatim sa ivice šesnaesterca uposlio Osmajića na lijevoj strani, a on je gađao lijevom nogom prvu stativu, međutim Blažić je odlično intervenisao i poslao loptu u korner.

Plavi su u 30. minutu imali kolosalnu šansu. Merdović je dodao loptu na desni bok za Alharaisha, ovaj centrirao na prvu stativu, Blažić loše reagovao, a onda se lopta odbila do Cicmila čiji šut sa peterca završava tik pored lijeve stative gola gostiju.

Tri minuta kasnije nakon centaršuta sa desne strane, Osmajić je bio najviši u skoku, probao udarcem glavom u dalji ugao, ali je Blažić odbranio.

U 39. minutu naš tim stiže do prednosti. Bulatović je izveo njegov prepoznatljivi aut sa lijeve strane, Alharaish je sjajno reagovao na drugoj stativi i desnom nogom rutinski savladao nemoćnog Blažića za svoj treći gol u Kupu Crne Gore.

Šef struke gostiju Aleksandar Nedović morao je da mijenja u 44. minutu zbog povrede ruke kapitena Drinčića, a umjesto njega ušao je Đuričković.

Gosti su u nadoknadi prvog dijela mogli do izjednačenja. Rogošić je dobro izveo slobodan udarac sa 30-ak metara, međutim Ličina je bio na visini zadatka.

Prvu priliku u nastavku imali su Danilovgrađani u 56. minitu. Prvo je Šahman pokušao sa distance, Ličina odbranio, ali lopta se u nastavku odbila na lijevu stranu do Karaklajića koji je probao, ali malo pored gola.

U 71. minutu naša ekipa udvostručuje prednost. Lončar je sa sredine terena izvanredno uposlio Merdovića, a naš napadač je izbjegao ofsajd, povukao do kaznenog prostora, potom pomjerio loptu na desnu nogu i udarcem sa petnaestak metara postigao pogodak.

Igrao se 87. minut, dobro su kombinovali naši fudbaleri na sredini terena, zatim je lopta stigla do Lončara, a on je, iako je imao priliku da postigne gol, nesebično dodao na desnu stranu za usamljenog Markovića koji pogađa lijevom nogom dalji ugao golmana Blažića i tako je na najbolji mogući način obilježio povratak na teren poslije pola godine od teške povrede prednjih ukrštenih ligamenata koljena.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja.

Revanš meč je zakazan za srijedu 24. oktobra u Danilovgradu.

Nakon ove pobjede plavi se okreću prvenstvenim obavezama, jer ih već u subotu 6. oktobra očekuje utakmica sa ekipom Lovćena na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš