18.4.2019. 20:39
Kup CG: Odluka pada u revanšu

Naši fudbaleri igrali su danas na Gradskom stadionu u Podgorici bez golova protiv Budućnosti, u prvoj utakmici polufinala Kupa Crne Gore.

Crnogorski klasik u polufinalu najmasovnijeg takmičenja nije opravdao očekivanja i ako su uslovi za igru bili idealni, a ekipa Nikole Rakojevića bila je opasnija u drugom poluvremenu, kada je imala i veći broj prilika, međutim, odluka o tome ko će u finale, biće donesena nakon revanša kraj Bistrice.

FK Budućnost - FK Sutjeska 0:0 (0:0)
Stadion: Pod Goricom
Gledalaca: 1500

Sudija: Nikola Dabanović
Pomoćnici: Milutin Đukić i Jovica Tatar

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Bubanja, Janković, Alharaish, Ćetković, Vlaisavljević i Marković.
Igrali su još Vučić, Marušić i Merdović.

FK Budućnost: Dragojević, Pešukić, Boljević, Milić, Damjanović, Mirković, Krkotić, Božović, Ivanović, Stojiljković i Vujačić
Igrali su još Perović i Terzić.

Prvih 45 minuta obilježila je više gruba nego konkretna igra, a pred oba gola viđena je po jedna prilika.

Prvi su zaprijetili domaći igrači već u 6. minutu, kada je Vujačić mogao da iskoristi centaršut sa desne strane, ali nije uspio da zahvati loptu iako je bio na svega par metara od gola Giljena.

Sa druge strane u 32. minutu, Miljan Vlaisavljević je prošao sa lijeve strane, uputio centaršut prema Božu Markoviću, koji je glavom gađao preko gola domaćih.

U prvom poluvremenu bilo je još par poluprilika, ali su mreže ostale netaknute.

U nastavku igre, tačnije u 54. minutu, do prve šanse dolaze igrači u bijelim dresovima, kada je šansu da pogodi gol Miloša Dragojevića imao Zakarija Alharaish, ali nije na najbolji način zahvatio loptu, pa je njegov pokušaj završio pored gola.

Nakon centaršuta Marka Ćetkovića u 58. minutu probao je Stefan Cicmil, međutim nije bilo opasnosti po gol Budućnosti, ali jeste samo minut kasnije, kada je šutirao Božo Marković, nakon čega je loptu u korner poslao Dragojević. Nakon udarca iz ugla, pokušao je i Alharaish, ali je gađao preko gola.

Najbolju priliku za Podgoričane u drugom poluvremenu imao je Stoiljković u 72. minutu nakon gužve u šesnaestercu Sutjeske, ali je njegov pokušaj izblokirao Nemanja Nedić. isti igrač je probao u 90. minutu, kada je na pravom mjestu bio kapiten Nikšićana, dok je posljednju šansu na današnjoj utakmici imao Luka Merdović u sudijskoj nadoknadi nakon prodora i centaršuta Bulatovića sa desne strane, ali su mreže u crnpgprskom klasiku ostale netaknute.

Revanš polufinala Kupa Crne Gore protiv podgoričana biće odigran 1. maja na našem stadionu.

Naredni meč u Telekom 1. CFL plavi igraju u nedjelju 21. aprila u Petrovcu protiv istoimenog kluba. Početak je zakazan za 16:30 časova.