14.5.2023. 20:52
Krstović i Matanović za pobjedu protiv Rudara

Plavi su savladali Rudar kraj Bistrice rezultatom 2:1 u utakmici 34. kola Meridianbet 1. CFL.

Naša ekipa je došla do prednosti golom Krstovića na asistenciju Sahlija u 26. minutu, dok su gosti poravnali preko Alekse Golubovića u 48. minutu.

Gol vrijedan tri boda postigao je Matanović nakon dodavanja Erakovića u 62. minutu.

Meridianbet 1. CFL 34/36

Sutjeska - Rudar 2:1 (1:0).

Stadion kraj Bistrice, Nikšić.

1:0 Krstović (as Sahli) 26'
1:1 Golubović A. 48'
2:1 Matanović (as Eraković) 62'

SUTJESKA: Giljen (C)(G), Matanović, Bilali (od 61' Vučić), Sahli (od 61' Vuković), Striković (од 77' Nikolić J.), Conraad (od 89' Marković), Babić, Krstović, Stijepović, Eraković (od 77' Đinović), Grivić.

Rezerve: Ličina(G), Marković, Nikolić, Vučić, Fahd-T, Đinović, Vlahоvić, Đurković, Vuković.

RUDAR: Muminović (G), Kartal, Javorčić, Radojičić (od 83' Čepić), Janketić, Pejović, Bakrač, Šahman (C), Gašević, Golubović S., Golubović A.

Rezerve:Baltić (G), Kovačević, Đulović, Rovčanin, Mrdak, Čepić, Krstonijević.

Prva ozbiljnija prilika za naše viđena je na isteku 19. minuta. Nakon gužve u kaznenom prostoru ekipe iz Pljevalja Conraad se našao u sjajnoj situaciji da se upiše u strijelce, ali njegov udarac brani golman gostiju.

U 26. minutu Sahli iz kornera upućuje centaršut u šesnaestrac Rudara, Srđan Krstović je bio najviši u skoku i postiže gol glavom za 1:0.

Nedugo nakon toga, isti igrač iz velike daljine pokušava, ali njegov šut završava tik pored stative. U 40. minutu pljevaljska ekipa dolazi do prve opasnije situacije po gol naših. Gašević šalje pas ka Radojčiću koji je bio u odličnoj prilici, ali njegov udarac zaustavlja naš kapiten Giljen.

U 48. minutu nakon akcije Rudara i ubacivanja sa lijeve strane, najsnalažljiviji u kaznenom prostoru naših je bio Aleksa Golubović koji poravnava na 1:1.

U 62. minutu Eraкоvić petom ostavlja loptu Marku Matanoviću, a on preciznim udarcem donosi novu prednost našoj ekipi.

U 88. minutu Plavi su imali odličnu situaciju da uvećaju prednost, ali kontranapad koji smo imali nije krunisan golom.

Treći minut sudijske nadoknade se igrao kada se Krstović nakon solo prodora i serije driblinga našao sam pred golmanom Muminovićem, međutim ne uspijeva da zatrese mrežu.

Nakon ovog trijumfa i dalje smo na drugoj poziciji u domaćem šampionatu. Do kraja šampionata su ostala još dva kola - naši momci će u subotu dočekati Petrovac, a zatim gostovati ekipi Arsenala.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska