2.7.2019. 18:32
Kojaševićev prvijenac za pobjedu protiv Radnika

Naši fudbaleri slavili su danas u prijateljskom meču protiv ekipe Radnika iz Surdulice golom Damira Kojaševića.

FK Sutjeska - FK Radnik Surdulica 1:0 (1:0)
45' 1:0 - Damir Kojašević (as Ćetković)

FK Sutjeska: Giljen (46’ Ličina, 80’ Mićanović), Ciger (Grivić), Bulatović (80’ Janjić), Nedić (80’ Babić), Šofranac, Janković (60’ Bubanja), Eraković (65’ Stefanović), Kojašević (65’ Marušić), Ćetković (55’ Nikolić), Vučić (75’ Osmajić) i Marković (50’ Božović).

FK Radnik Surdulica: Kostić, Kričak, Stevanović, Stojanović U, Đorđević, Stanisavljević, Islamović, Danoski, Mićić, Ivanović i Stamenković. Igrali su još Ranđelović, Pavlović, Pejčić, Stojanović F, Zlatanović, Damnjanović i Stojiljković.

Potpuno druga slika na terenu od one sa utakmice protiv banjalučkog Borca. Plavi su počeli žestoko i već u prvih desetak minuta stvorili nekoliko izglednih situacija.

Kojašević je u 15. minutu pogodio prečku gola Kostića, a u 22. minutu njegov udarac brani golman Surduličana.

Terensku nadmoć naša ekipa je krunisala u finišu poluvremena kada je pogodio Damir Kojašević na asistenciju Marka Ćetkovića.

Iako je trener Rakojević dao šansu svim igračima u drugom poluvremenu, ataci Plavih nisu prestajali.

Marković je u 55. minutu izašao sam ispred golmana Kostića, ali nije uspio da ga savlada.

Nedić je pokušao nakon kornera u 75. minutu, dok je pet minuta kasnije Osmajić bio u odličnom prodoru, ali bez konkretne završnice.

Plavi završavaju pripreme na Zlatiboru sa dvije pobjede i po jednim remijem i porazom i sjutra se vraćaju u Nikšić, gdje će trenirati do polaska za Bratislavu.

Prva utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Slovana igra se na stadionu Tehelné Pole, u glavnom gradu Slovačke, 10. juna 2019. godine od 20:15 sati.