17.5.2022. 12:39
Kadeti savladali Kom, pa Arsenal - omladinci bolji od Iskre

Naši kadeti su protekle sedmice odigrali dvije utakmice i upisali dvije pobjede - prvo su savladali Kom u gostima 2:0, da bi za vikend na domaćem terenu bili bolji od Arsenala 3:0.

Omladinci su nakon trijumfa protiv Podgorice u prethodnom kolu savladali Iskru na stadionu braće Velašević rezultatom 2:1 i dodatno se uključili u borbu za sami vrh tabele.

Mlađi pioniri i pjetlići su poraženi od Ilariona, odnosno Koma, dok je utakmica pionira sa Podgoricom odložena za četvrtak.

REZULTATI:

Omladinci
15.05.2022.
Stadion braće Velašević, Danilovgrad

ISKRA 1:2 SUTJESKA

U 11. kolu A grupe Omladinske lige, naši momci su savladali Iskru u Danilovgradu rezultatom 2:1.

Domaći su došli do prednosti preko Lazara Radulovića u 34. minutu, ali je Danijel Nikolić za samo dva minuta (45', 46') postigao dva gola, donio preokret i nova tri boda našoj ekipi.

Igrali su: Peković - Papović, Popović, Đurković N (C) (od Vujačić Č), Grbović (od 80. Đurković P), Milić (od 85. Doknić), Žižić (od 22. Caković), Kecojević, Bojović, Nikolić (od 87. Međedović A), Drašković (od 36. H. Alharaish)

Do kraja Omladinske lige ostala su još tri kola - naši momci zauzimaju treće mjesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom, a za vikend se sastaju sa prvoplasiranim Komom koji ima šest bodova više.

Kadeti
15.05.2022.
Pomoćni teren FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 3:0 ARSENAL

Nakon trijumfa protiv Koma, kadeti su u 12. kolu ubjedljivo savladali Arsenal rezultatom 3:0.

Danilo Ćetković je u 11. minutu pogodio za 1:0, dok je Stefan Radojević duplirao prednost u 33. minutu. Konačnih 3:0, postavio je rezervista Mirko Milović u drugom poluvremenu.

Utakmicu su počeli: Janković - Abazović, Eraković, Vukićević, Radojević (C), Ćetković, Perošević, Damjanović, Dubljević M, Ćalasan, Adžić

U nastavku su priliku dobili još: Jokić, Milović, Jovanović, Rudović, Pejović, Zorić, Žižić

Nakon dva trijumfa u nizu, kadeti u narednom kolu gostuju Mornaru na Topolici.

Kadeti
11.05.2022.
Stadion FK Kom, Podgorica

KOM 0:2 SUTJESKA

Kadeti su u 11. kolu A grupe savladali Kom na gostujućem terenu, rezultatom 2:0.

Naši momci su došli do prednosti golom Matije Milinkovića u 2. minutu, da bi kapiten Stefan Radojević u 17. minutu zatresao mrežu za, ispostaviće se, konačnih 0:2.

Igrali su: Janković - Abazović, Eraković, Milinković (od 86. Žižić), Radojević (C), Ćetković, Perošević (od 64. Jovanović), Damjanović (od 68. Jokić), Dubljević M, Ćalasan, Adžić (od 86. Rudović)

Mlađi pioniri
15.05.2022.
Stadion FK Ilarion, Zeta

ILARION 3:0 SUTJESKA

Mlađi pioniri su u utakmici 29. kola poraženi od Ilariona na gostujućem terenu, 3:0.

Meč su počeli: Sarić - Nikolić, Zeković, Lalatović D, Zečević, Đukanović, Gardašević, Ugren, Batrićević, Knežević, Lukovac (C)

Igrali su još: Vorotović, Kontić, Kecojević, Lalatović S, Bjelica

Pjetlići
14.05.2022.

KOM 3:1 SUTJESKA

Pjetlići su u poslednjem ovosezonskom meču poraženi od Koma na Zlatici, rezultatom 3:1. Jedini gol za našu ekipu postigao je Danilo Kovačević u 58. minutu.

Meč su počeli: Janković - Pavićević, Rondović, Vujović, Nikolić P, Kadić (C), Gojković, Đukanović, Ašanin, Đukić, Zečević

U nastavku su igrali još: Raičević, Tomašević, Pejović, Nikolić D, Kovačević, Nikolić D, Cerović

Autor: Vasilije Lalović