2.11.2021. 10:38
Još jedan uspješan vikend omladinske škole

Proteklog vikenda je nastavljeno takmičenje u ligama svih mlađih kategorija, naši dječaci su još jednom bili vrlo uspješni - pet od šest selekcija je ostvarilo trijumf.

Kadeti su savladali Rudar u Pljevljima sa ubjedljivih 4:1, pioniri su bili bolji od Adrije na gostujućem terenu sa 2:0, a mlađi pioniri su savladali OFK Nikšić 5:2. Pjetlići su takođe osvojili nova tri boda pobjedom protiv Internacionala 3:0, dok su poraz pretrpjeli samo omladinci od kojih je bila bolja ekipa Zete, rezultatom 0:2.

REZULTATI:

Omladinci
31.10.2021.
Pomoćni teren FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 0:2 ZETA

Naša omladinska ekipa poražena je od Zete rezultatom 0:2 u 12. kolu omladinske lige. Gosti iz Golubovaca do pobjede su došli golovima Tripunovića u 7. i Babovića u 53. minutu.

Posle 12. odigranih kola naša ekipa se nalazi na diobi trećeg mjesta sa 23 osvojena boda, koliko ima i Zeta.

Plavi su igrali u sastavu: Peković - Vujačić V (od 70. Đukanović), Popović, Radović (od 46. Roćenović) (od 70. Doknić), Đurković N (C) (od 85. Međedović N), Grbović, Kecojević (od 85. Drašković), Vuković, Bojović, Vujačić Č (od 46. Đurković P), Međedović A

Kadeti
31.10.2021.
Gradski stadion, Pljevlja

RUDAR - SUTJESKA 1:4

Kadeti su u 12. kolu ubjedljivo savladali Rudar u Pljevljima sa konačnih 4:1. Nakon što su domaći došli do prednost golom kapitena Marjanovića u 10. minutu, naši momci su uspjeli da preokrenu već u prvom poluvremenu preko Pavla Pićurića u 26. i Danila Žižića u 28. minutu.

U nastavku meča, trijumf su potvrdili  Vojislav Rudović i Mitar Krstajić golovima u 51. , odnosno 60. minutu.

Igrali smo u sastavu : Mrvaljević (od 86. Rabrenović) - Abazović, Krstajić, Milinković (C) (od 80. Zorić), Jovanović (od 86. Bošković), Vučić, Perošević (od 46. Adžić), Damjanović, Pićurić, Žižić, Rudović (od 82. Bulatović)

Pioniri
30.10.2021.
DG arena, Podgorica

ADRIA 0:2 SUTJESKA

Pioniri su u drugom poluvremenu slomili otpor Adrije i pobjedom od 2:0 na gostujućem terenu došli do nova tri boda.

Prednost je donio Matija Nikčević u 52. minutu svojim jedanaestim golom u sezoni, dok je trijumf potvrdio rezervista Aleksa Sekulović u 67. minutu.

Mlađi pioniri
30.10.2021.
Stadion OFK Nikšić, Nikšić

NIKŠIĆ 2:5 SUTJESKA

Mlađi pioniri su u malom gradskom derbiju savladali Nikšić sa ubjedljivih 5:2.

Pavle Tijanić je postigao het-trik golovima u 1. , 25. i 29. minutu, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Luka Sarić u 31. I Jovan Mišović u 68. minutu.

Nakon devet odigranih kola mlađi pioniri zauzimaju drugo mjesto na tabeli sa 24 boda, isto toliko imaju Kom i Stari Aerodrom.

Pjetlići
30.10.2021.

SUTJESKA 3:0 INTERNACIONAL

I pjetlići su prethodnog vikenda upisali trijumf - naši najmlađi dječaci slavili su protiv Internacionala, rezultatom 3:0.

Marko Kadić je postigao dva gola u 25. i 33. minutu, da bi konačan rezultat postavio Danilo Kovačević u trećem minutu sudijske nadoknade.

Autor: Vasilije Lalović