7.12.2022. 21:08
JESENJI ŠAMPIONI!

Plavi su u velikom stilu spuštili zavjesu na jesenji dio šampionata - naša ekipa je na gostujućem terenu savladala Jedinstvo sa ubjedljivih 4:0.

Golove na današnjem susretu postigli su Conraad (45+4', 90'), koji sa 12 golova predvodi listu strijelaca, Grivić u 56. i Sahli u 70. minutu.

Prvi dio sezone završavamo na prvom mjestu sa 37 osvojenih bodova i ukupnom gol razlikom 39:13 što je najviše datih i najmanje primljenih golova od svih ekipa u Meridianbet 1. CFL.

0:4 Conraad (as Sahli) 90'

FK Jedinstvo: Joksimović - Dulović, Alić, Đorđević (od 62. Mrđa), Idrizović (od 76. Kolić), Korać (od 76. Mušović), Bugarin, Cvijović (od 69. Bojić) Đ, Krulanović, Banda (C), Krnić (od 76. Kriještorac)

Rezerve: Rosandić, Mušović, Bojić, Kovačević, Cvijović N, Kolić, Kriještorac, Mrđa, Šćepanović

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Krstović, Conraad, Eraković (od 83. Fahd - T), Tučević (od 73. Kalezić), Drinčić (od 83. Đurković), Đinović (od 73. Žižić), Vuković (od 65. Sahli), Stijepović, Babić

Rezerve: Ličina, Žižić, Pajović, Vlahović, Đurković, Vučić, Kalezić, Sahli, Fahd-T

Prvu veliku priliku na meču imala je naša ekipa u 11. minutu - Tučević sa sredine terena šalje loptu za Đinovića koji lobuje golmana domaćih, ali Alić u poslednjem trenetku sa gol linije spašava svoju mrežu.

U 15. minutu su po prvi put zaprijetili i igrači Jedinstva. Nakon udarca iz ugla, Korać šutira nogom sa nešto više od pet metara, Giljen sigurno brani.

Tri minuta nakon toga, Stijepović loptom u prostor pronalazi Konrada koji šutira, međutim Alić još jednom odlično reaguje.

U drugoj polovini prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja ni na jednoj strani, sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade, kada Plavi dolaze do prednosti.

Tučević je ubacio loptu daleko iz auta, Grivić glavom ostavio do Konrada, on se odlično izborio za poziciju, a zatim poslao loptu iza leđa Joksimovića.

Najbolju priliku na meču, Jedinstvo je propustilo u 47. minutu, kada Cvijović iskosa sa lijeve strane šutira malo pored stative.

Prednost smo duplirali u 56. minutu. Vuković nakon prodora po desnoj strani upošljava Grivića koji se sjajno ubacio i zatresao mrežu domaćih.

U 70. minutu, Grivić nakon gola i asistencije bilježi još jednu asistenciju, a Sahli postiže evrogol iz voleja.

Konačnih 0:4 postavili smo na isteku 90. minuta - Sahli sa desne strane nesebično pronalazi Konrada, a on svoju dobru formu kruniše 12. golom u sezoni i stavlja tačku na jesenji dio prvenstva.

Plave na proljeće očekuje borba za oba trofeja, u šampionatu i Kupu Crne Gore.

(PHOTO: FSCG)