8.12.2018. 19:06
Jesenja titula ponovo u Nikšiću

Naša ekipa je danas na svom terenu nakon velike borbe savladala ekipu Mornara iz Bara rezultatom 2:1 u okviru poslednjeg 19. kola jesenjeg dijela Telekom 1. CFL

Vladan Bubanja 71'

Naš tim je počeo u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Bulatović, Mi. Vučić, Bubanja, Stefanović, Ćetković, Ma. Vučić, Alharaish i Marković. Igrali su još: Grbović, Merdović i Božović.

FK Mornar: Novović, Mehović, Vukmarković, Džanović, Marković (C), B. Merdović, L. Merdović, Božović, Popović, Brnović i Martinović. Igrali su još: Vujošević, Škrelja i Bušković.

Naš strateg u ovom meču nije mogao da računa na Grivića zbog povrede zadnje lože koju je "zaradio" u prošlom kolu protiv ekipe Budućnosti sredinom prvog poluvremena, dok Lončar nije imao pravo nastupa zbog kartona.

U prvom poluvremenu naš tim je držao loptu u nogama, bio mnogo bolji rival, stvorio pregršt šansi, uz jedan postignuti gol Ćetkovića u 30. minutu. Sa druge strane ekipa Mornara imala je dvije prilike preko Džanovića i Luke Merdovića.

Meč su bolje otvorili naši fudbaleri. Na samom startu imali su čak četiri prilike.

Prvo je Marković u 5. minutu nakon pasa Ćetkovića bio "oči u oči" sa golmanom Novovićem, šutirao, međutim golman gostiju brani.

Samo dva minuta kasnije probao je Alharaish sa distance, ali nije bilo promjene rezultata.

Nedugo potom probao je Marko Vučić, ponovo nakon asistencije Ćetkovića, iskosa sa lijeve strane, ali je Novović bio na visini zadatka.

Na isteku 12. minuta Miloš Vučić je gađao lukavo iz slobodnjaka pravo u Novovića.

Sjajno su kombinovali naši fudbaleri u 22. minutu. Marković je odigrao dupli pas sa Ćetkovićem na sredini terena, a on je uposlio Marka Vučića na lijevoj strani, koji je ušao u šesnaesterac, šutirao u prvi ugao, ali je još jednom golman gostiju dobro intervenisao.

Uzvratili su Barani u 26. minutu preko Džanovića nakon greške Nedića, ali mreža našeg kapitena je ostala netaknuta.

Dva minuta kasnije tukao je Luka Merdović sa distance pravo u Giljena.

Plavi stižu do prednosti u 30. minutu posle sjajne akcije. Stefanović je ubacio loptu u kazneni prostor, najbolje se snašao Ćetković- koji se oslobodio svog čuvara, a onda fenomenalno pospremio loptu u malu mrežu za svoj četvrti gol u prvenstvu, drugi zaredom nakon efektnog gola u prošlom kolu protiv ekipe Budućnosti.

Do kraja prvog dijela aktuelni šampion pokušao u dva navrata da uveća vođstvo.

Najprije je Marković bio neprecizan u 43. minutu nakon ubacibanja popularnog Zika sa desne strane, zatim je u poslednjim sekundama prvog poluvremena mladi Libijac bio najviši u skoku u kaznenom prostoru gostiju, probao glavom, međutim bez promjene rezultata, pa su na odmor znatno zadovoljniji otišli naši igrači sa golom prednosti.

U drugih 45 minuta viđeno je sijaset šansi na obje strane. Gosti su stigli do poravnanja u 64. minutu preko Džanovića, da bi Bubanja golom u 71. minutu donio tri boda i tako postavio konačan rezultat susreta.

Prvu priliku u nastavku imala je naša ekipa. Danas izuzetno raspoloženi Marko Vučić je prošao po lijevoj strani, centrirao, da bi Ćetković, danas najraspoloženiji fudbaler naše ekipe, majstorski grudima spustio loptu za Markovića, čiji udarac sa tri, četiri metra zaustavlja Novović.

Izabranici Gorana Milojevića stižu do izjednačenja u 64. minutu. Božović je izveo korner sa desne strane, a najbolje se snašao Džanović u našem kaznenom prostoru i proslijeo loptu iza leđa Giljena.

Naš tim vraća prednost sedam minuta kasnije. Miloš Vučić je centrirao sa desne strane, a najviši u skoku bio je Nedić i glavom pogodio prečku, da bi se lopta odbila do Bubanje koji postiže svoj prvi prvenstveni gol, a ispostaviće se odlučujući za tri boda naše ekipe.

Velika prilika za goste u 75. minutu. Još jednom je Božović izveo korner, Džanović šutirao, ali je Giljen bravurozno intervenisao i spriječio siguran pogodak.

Marko Vučić je dobro gađao u 82. minutu, ali nedovljno precizno.

Gosti su pokušavali uglavnom iz prekida da stignu do izjednačenja. Božović je probao iz kornera da iznenadi našeg kapitena, ali bezuspješno.

Na isteku 90. minuta Stefanović je tukao sa oko 25 metara, međutim stativa je bila saveznik ekipe iz Bara.

U sudijskoj nadoknadi Marko Vučić je prošao do lijevom boku, potom šutirao, ali pogodio samo spoljni dio mreže, tako da je ostao rezultat iz 71. minuta 2:1.

Nakon meča strijelac pobjedonosnog gola Vladan Bubanja je na konferenciji za medije kazao da je teren bio jako "težak" za igru, kao i to da je utakmica bila izuzetno teška do samog kraja, ali da su najvažnija tri boda i da idemo dalje...

Poslije ove pobjede plavi se i dalje nalaze na liderskoj poziciji sa 36 osvojenih bodova, četiri više u odnosu na ekipe Zete i OFK Titograda.

Naša ekipa je ubjedljivo najefikasnija na polusezoni sa 27 datih golova.

Sada slijedi pauza do polovine januara kada će naši fudbaleri početi pripreme za nastavak sezone.

Autor: Boris Kankaraš