25.8.2018. 23:14
Iskra nanijela prvi poraz plavima u sezoni

Izabranici Nikole Rakojevića večeras su na svom terenu poraženi od ekipe Iskre iz Danilovgrada rezultatom 1:2 u okviru 5. kola Telekom 1. CFL. Plavi su upisali prvi poraz u ovoj sezoni nakon dva remija i dvije pobjede na startu prvenstva.

Veljko Vuković 90+2

Plavi su počeli utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Bubanja, Bulatović, Grivić, Ma. Vučić, Stefanović, Lončar, Grbović, Denković, Merdović i Božović. Igrali su još: Kordić, Vuković i Marušić.

FK Iskra: Blažić, Lakić, Vorotović, Drinčić (C), Milošević, Jovanović, Malešević, I. Burzanović, Đuričković, Pejović i Šahman. Igrali su još: Rogošić i Karaklajić.

Ni u ovom meču naš šef stručnog štaba nije mogao da računa na povrijeđene igrače: Marka Ćetkovića zbog povrede zadnje loze, Stefana Cicmila zbog povrede prednje lože, dok je oporavljeni Nemanja Nedić bio na klupi.

U prvom dijelu utakmice viđen je manje zanimljiv fudbal uz par prilika na obje strane, ali na odmor se otišlo bez golova.

Na samom startu utakmice Merdović je pokušao sa distance, a lopta je zakačila jednog igrača Iskre i otišla u korner.

Gosti su uzvratili u 22. minutu preko Miloševića koji je šutirao sa oko 30 metara, međutim njegov udarac je završio malo preko gola.

U 35. minutu novi pokušaj izabranika Aleksandra Nedovića. Šahman je probao sa distance, ali samo pored desne stative našeg gola.

Tri minuta kasnije velika prilika za našu ekipu. Denković je odlično izveo korner sa lijeve strane, "pogodio" Bubanju koji je glavom gađao tik pored lijeve stative Blažića.

U 43. minutu Marko Vučić je centrirao, pronašao Božovića, a ovaj poslao loptu pored gola.

Na samom kraju prvog poluvremena Danilovgradjani su mogli do prednosti.

Pejović je izveo korner sa desne strane, Drinčić je najprije na drugoj stativi probao da vrati loptu u peterac, da bi Grivić na kratko intervenisao glavom, a onda je Lakić gađao pravo u ruke našeg kapitena.

Prvu priliku u drugom dijelu gosti su pretvorili u gol u 59. minutu.

Nakon polu-kontre, Jovanović je uposlio Miloševića koji je sa oko desetak metara iskosa sa desne strane matirao nemoćnog Giljena za vođstvo svoje ekipe od 0:1.

Plavi su mogli do izjednačenja u 67. minutu.

Vuković je izborio odličan prekid, a odgovornost je preuzeo Marko Vučić. Gađao je sa dvadesetak metara, lopta je zakačila jednog igrača u živom zidu, a onda pogodila stativu, nakon toga Kordić se našao usamljen na petercu i šutirao preko gola gostiju.

Deset minuta prije isteka regularnog dijela naši fudbaleri pogađaju još jednom okvir gola - Merdovićev udarac sa distance završava "na lijevoj stativi".

Minut kasnije Grivić je fenomenalno centrirao sa desne strane, najviši u skoku bio je Marušić, ali golman gostiju je odlično intervenisao i uz pomoć prečke poslao loptu u korner.

Nažalost, nakon izvedenog kornera Grivić je u duelu sa golmanom Blažićem povrijedio koljeno, zbog čega je morao da napusti teren, pa su plavi do kraja utakmice igrali sa igračem manje, jer je trener Rakojević prethodno iskoristio sve tri izmjene.

Igrao se 88. minut kada gosti udvostručuju prednost. Karaklajić je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, ostavio loptu za Miloševića, a ovaj proslijedio loptu iza leđa nemoćnog Giljena.

U sudijskoj nadoknadi Vuković je prvo "nanizao" par igrača, a onda i golmana Blažića i sa desetak metara postigao gol za konačnih 1:2.

Nakon ovog poraza, naša ekipa se nalazi na 4. poziciji sa 8 osvojenih bodova koliko ima i ekipa Lovćena, a dva manje od ekipe Budućnosti i 5 bodova manje u odnosu na lidera - ekipu Titograda.

Plave već u srijedu očekuje utakmica 1/16 finala Kupa Crne Gore protiv ekipe Crvene Stijene.

U narednom, 6. kolu prve fudbalske crnogorske lige aktuelni šampion gostuje lideru na tabeli, ekipi Titograda, a meč je zakazan za subotu 1. septembra.

Autor: Boris Kankaraš