14.5.2022. 22:39
Goleada u derbiju - Budućnost slavila 4:2

Domaći su već na poluvremenu imali prednost od 3:0. Poveli su autogolom Dreškovića, prednost je duplirao Terzić iz slobodnog udarca, a treći gol je postigao Viktor Đukanović.

Naši momci su se probudili u drugom poluvremenu, preko Matanovića i Bubanje smanjili prednost Budućnosti na 3:2.

Ipak, Mijović golom u 75. minutu postavlja konačnih 4:2.

4:2 Mijović 74'

FK Budućnost: Pavličić - Raspopović, Dakić, Ćuković, Ražnatović (od 87. Novović), Mirković (od 63. Đuričković), Janković (od 80. Ćetković), Terzić (C), Đukanović (od 87. Perišić), Mijović, Petrović (od 63. Milošević)

Rezerve: Dragojević, Babić, Adžić, Vlahović, Novović, Đuričković, Ćetković, Milošević, Perišić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 66. Vuković), Drešković, Mitrović (od 46. Grivić), C.Augusto (od 85. Knežević), Matanović, Drinčić, Bubanja, Marković (od 46. Nikač), Stijepović, Jovović (od 66. Z. Alharaish)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, Nikač, Vlahović, Dubljević B, Vuković, Z.Alharaish, Knežević

Budućnost dolazi do prednosti već u 7. minutu -  Petrović je ubacio loptu sa desne strane, Drešković je u namjeri da otkloni opasnost loše zahvatio i zatresao sopstvenu mrežu.

Igrao se 25. minut kada je lopta pogodila Stijepovića u ruku, u kaznenom prostoru, a sudija Pajović pokazao na bijelu tačku.

Petrović je izveo penal, Giljen izabrao pravu stranu i odbranio. Lopta se još jednom odbila do Petrovića koji je prebacio gol sa pet metara.

U 36. minutu kapiten domaćih, Vasilije Terzić, lijepim golom iz slobodnog udarca duplira prednost svoje ekipe.

Četiri minuta kasnije, na semaforu je pisalo 3:0. Janković je uposlio Đukanovića koji se dobro ubacio i udarcem lijevom nogom savladao Giljena.

Kada je riječ o napadima naše ekipe u prvom poluvremenu, bilježimo pokušaje Jovovića, Bubanje i Matanovića sa distance, ali nije bilo opasnosti za Pavličića.

Odlično smo počeli drugo poluvrijeme i u 60. minutu smanjili prednost domaćina na 3:1. Matanović je kombinovao sa Nikačem, zatim lijepom fintom "prevario" Dakića i poslao loptu iza leđa Pavličića.

Stijepović na isteku 64. minuta centira sa lijeve strane, lopta dolazi do Matanovića koji šutira, Pavličić odbija u korner.

Jovović izvodi udarac iz ugla, Bubanja šutira glavom, Pavličić brani. Lopta se još jednom odbija do Jovovića koji ponovo centrira, zatim Grivić šutira sa ivice šesnaesterca i pogađa igrača u bloku

Ni tu nije bio kraj akcije, već iz novog pokušaja naša ekipa postiže gol - Stijepović sa lijeve prebaca na desnu stranu do Jovovića, koji iz prve pronalazi Bubanju, a naš vezista udarcem glavom smanjuje na 3:2.

Ipak, Mijović je u 74. minutu fenomenalnim golom sa ivice šesnaesterca, iz okreta, od prečke, otklonio sve dileme oko pobjednika i postavio konačnih 4:2.

Knežević je u sudijskoj nadoknadi imao priliku da ublaži poraz, ali je Pavličić zaustavio udarac našeg krilnog napadača.

Do kraja sezone, Plavi će još gostovati ekipi Petrovca, a zatim u poslednjem kolu dočekati Mornar i podići šampionski pehar na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Vasilije Lalović