23.11.2019. 15:50
Goleada Plavih u Petrovcu

Naši fudbaleri upisali su novi trijumf u Telekom 1. CFL. Plavi su danas u utakmici 16. kola savladali Petrovac u gostima sa ubjedljivih 0:4.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će bodovi otići u Nikšić.

Prvu šansu na utakmici imao je Božo Marković, koji je nakon što je Kojašević ubacio loptu u šeanaesterac ostao sam, ali nije dobro zahvatio loptu.

Nakon toga uzvratio je Petrovac, ali je čuvar mreže naše ekipe Ličina bio dobro postavljen.

Priliku da dovede Plave u vodstvo imao je i Vladan Bubanja ali se poklizao u trenutku kada je trebao da uputi udarac.

Mreže su mirovale sve do 39. minuta, kada je reprezentativac iz naših redova, Damir Kojašević donio prednost, nakon kornera Ćetkovića i odbijene lopte od strane odbrane Petrovca.

Samo pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Marko Ćetković koji je nakon odličnog pasa Kojaševića postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Plavi još dva puta pogađali. Prvo je Božo Marković u 54. minutu iskoristio najstrožiju kaznu nakon faula nad Jankovićem i povisio na 0:3, da bi u sudijskoj nadoknadi iz slobodnog udarca svojim drugim golom na utakmici, konačan rezultat postavio Damir Kojašević.

Naša ekipa trenutno ima 34 boda i sada se osamila na čelu tabele, a u narednom kolu koje je na programu 1. decembra na svom stadionu će dočekati ekipu Budućnosti.

Plave u srijedu očekuje prva utakmica četvrtfinala Kupa Crne Gore, u Golubovcima protiv ekipe Zete.