28.11.2021. 22:32
Goleada i remi u derbiju protiv Budućnosti

Fenomenalan derbi pod Goricom na kojem je viđeno šest golova - naši momci su imali prednost od 2:0, zatim i 3:2, ali je na kraju meč završen bez pobjednika, rezultatom 3:3.

Nakon 16. odigranih kola, stanje na vrhu tabele je ostalo nepromijenjeno, naša ekipa ima prednost od 11 bodova u odnosu na Budućnost i Dečić.

3:3 Ražnatović 83'

FK BUDUĆNOST: Dragojević, Đuričković, Babić, Adžić, Ražnatović, Ćetković (od 87. Sekulić), Mirković, Raičković, Petrović, Đukanović (od 72. Dakić), Mijović (od 87. Mrvaljević)

Rezerve: Pavličić, Vuković, Dakić, Vlahović, Sekulić, Dašić, Perišić, Mugoša, Mrvaljević

FK SUTJESKA: Giljen (C) - Janjić, Drešković, C.Augusto, Matanović, Eraković (od 70. Bubanja), Drinčić, Marković, Stijepović, Vučić, Jovović

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Nikač, Marušić, Zoćević, Bubanja, Vuković D, Raičević

Utakmica je počela minutom ćutanja zbog tragičnog odlaska mladog fudbalera Jezera, Mirze Đurđevića.

Prvu priliku na meču imala je ekipa Budućnosti na isteku 5. minuta preko Ražnatovića, ali je Drešković dobro intervenisao i otklonio opasnost.

U 19. minutu dolazimo do prednosti -  Marković je odlično uposlio Janjića koji šalje oštru loptu u šesnaesterac domaćih, a Jovović pogađa mrežu Dragojevića.

Igrao se 22. minut kada je na semaforu pisalo 0:2 - fenomenalna akcija cijele ekipe koju je na kraju pogotkom krunisao Eraković, nakon asistencije Jovovića.

Četiri minuta nakon toga imali smo priliku da dođemo i do trećeg gola. Jovović izvodi korner sa desne strane, lopta se odbila do Stijepovića koji šutira glavom, a Babić u poslednjem trenutku interveniše na gol liniji.

Domaći su do kraja prvog poluvremena uspjeli da dođu do izjednačenja golovima Raičkovića iz penala u 30. i četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Kod prvog jedanaesterca, Drinčić je oborio Đukanovića u šesnaestercu, a drugi kazneni udarac izborio je Petrović nakon duela sa Giljenom.

Nakon četiri gola u prvom dijelu meča, publika na Gradskom stadionu u Podgorici imala je šta da vidi i u drugom poluvremenu.

Prije nove prednosti naše ekipe, po jedan pokušaj na obje strane. Budućnost je u 60. minutu zaprijetila preko Đuričkovića, dok je tri minuta kasnije Marković šutirao pored gola sa ivice šesnaesterca.

U 64. minutu sporna situacija - Janjić se odlično ubacio između defanzivaca domaćih, dobio loptu od Matanovića, izašao ispred Dragojevića i savladao ga, ali je sudija Savović na signal svog pomoćnika dosudio ofsajd.

Budućnost u 70. minutu ostaje sa igračem manje u polju, Adžić nakon prekršaja nad Jovovićem dobija drugi žuti karton. Vučić je šutirao iz slobodnog udarca, Dragojević dobro intervenisao.

Na isteku 74. minuta kontra domaćih preko Mijovića, ali je naš kapiten odlično odbranio u situaciji jedan na jedan.

U poslednjih petnaest minuta utakmice pretežno se igralo na polovini domaćih, veliki pritisak naše ekipe, a brojčanu prednost uspjeli smo da iskoristimo u 81. minutu. Jovović je uputio centaršut iz kornera, Bubanja udarcem glavom postigao gol.

Međutim, samo dva minuta nakon naše nove prednosti, Budućnost još jednom dolazi do izjednačenja nakon prekida.

Raičković je pronašao Đuričkovića koji sa druge stative glavom šalje loptu na peterac, a Ražnatoviću nije bilo teško da postigne gol za konačnih 3:3.

U 17. kolu nas očekuje gostovanje ekipi Petrovca, na stadionu pod Malim brdom.

Autor: Vasilije Lalović