9.7.2021. 0:52
Gol Vukovića za trijumf protiv Gagre

Naša ekipa je pobjedom otvorila novu sezonu - Plavi su na DG areni savladali gruzijsku Gagru minimalnim rezultatom 1:0 u meču prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Jedini gol na meču postigao je Marko Vuković u 17. minutu nakon asistencije mladog Nikole Janjića.

UEFA Liga Konferencija 1QR 1/2

FK Sutjeska - FC Gagra 1:0 (1:0)

DG Arena, Lješkopolje

1:0 Vuković M (as Janjić) 17'

FK Sutjeska: Giljen (GK) (C), Janjić (od 46. Vučić), Grivić, C. Augusto, Matanović (od 90. Dubljević B), Eraković, Drinčič, Bubanja, Vuković M ()od 77. Bojović (od 88. Marušić)) , Marković (od 90. Nikač), Stijepović

Rezerve: Ličina (GK), Pajović, Mitrović, Nikač  Marušić, Vlahović, Dubljević B, Bojović, Vuković D, Vučić, Raičević, Dubljević R (GK)

FC Gagra: Kereselidze (GK), Khositashvili (C), Kobuladze, Chaduneli, Nozadze, Vekua (od 58. Kakiashvili), Sultanishvili, Markozashvili (od 58. Gvishiani), Khabelashvili, Samushia (od 90+4 Kikabidze), Makatsaria

Rezerve: Kavtaradze, Chikhradze, Gazdeliani, Gvishiani, Ionanidze, Kakiashvili, Kikabidze, Sajaia, Samsonia, Shetsiruli

Već u 4. minutu prvi pokušaj naše ekipe - Augusto je osvojio loptu na sredini terena, povukao i šutirao sa dvadesetak metara, ali pravo u Kereselidzea.

Plavi dolaze do prednosti u 17. minutu - mladi Janjić je sjajno probio po lijevoj strani i ubacio loptu za Marka Vukovića koji se odlično ubacio i zatresao mrežu Gagre.

Igrao se 30. minut kada je Grivić uputio odličan centaršut sa desne strane, Janjić postigao gol, ali je sudija Skoulas na signal svog pomoćnika dosudio ofsajd.

Samo minut nakon toga, Matanović šalje loptu za Grivića koji je prihvatio i šutirao lijevom nogom iskosa sa desne strane, golman gostiju siguran.

Gagra je prvi put ozbiljnije zaprijatila u 43. minutu kada je nakon dobre akcije Vekua šutirao visoko preko gola.

U prvom minutu sudijske nadoknade, Matanović je nakon solo prodora šutirao lijevom nogom preko gola sa ivice šesnaesterca.

Do kraja prvog poluvremena još po jedan pokušaj na obje strane.

Prvo je Stijepović naletio na odbijenu loptu i dobro šutirao desnom nogom sa dvadesetak metara, ali Kereselidze još jednom dobro reaguje.

Na drugoj strani novi pokušaje pokušao Vekue, bez većih problema za Giljena.

U 50. minutu se Samušia dobro ubacio iza leđa naše odbrane nakon auta, ali ga je Drinčić sjajno stigao i intervenisao u poslednjem trenutku.

Makatsaria je u 55. minutu prihvatio dugu loptu i šutirao, naš kapiten sigurno intervenisao.

Najbolju priliku da dođu do izjednačenja, gostujući igrači su propustili 75. minutu kada je Kabelašvili iz obećavajuće pozicije šutirao preko gola.

Plavi su do kraja susreta kontrolisali dešavanja na terenu i mirno priveli utakmicu kraju, pa tako sa golom prednosti putuju na revanš koji je zakazan za sedam dana u Tbilisiju od 18h.

Autor: Vasilije Lalović