13.3.2019. 15:36
Gol Osmajića za trijumf protiv "romantiačara"

Naši fudbaleri savladali su danas OFK Titograd u gostima sa minimalnih 0:1 u derbiju 24. kola Prve Telekom CFL, a gol odluke postigao je Milutin Osmajić. Nakon velike borbe na teškom gostovanju, ekipa Nikole Rakojevića bila je konkretnija u napadu od domaćeg sastava što joj je u trci za novom titulom donijelo tri veoma važna boda.

0:1 Milutin Osmajić 44'

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Stefanović, Vučić Ma, Ćetković, Osmajić i Božović. Igrali su još Alharaish, Marković i Bubanja

OFK Titograd: Ljuljanović, Novović, Ojdanić, Bakrač, Živković, Pavlović, Nikolić, Roganović, Petrović (C), Sekulić, Pavićević. Igrali su još Miličković, Ngono i Raičević

Prvu priliku na današnjoj utakmici imali su "plavi" u 11. minutu, kada je pokušao Milutin Osmajić, a samo dva minuta kasnije sa druge strane uzvratio je Pavlović, međutim, rezultat je ostao nepromijenjen.

U 24. minutu ka golu Giljena šutirao je Zoran Petrović, ali bez rezultata, da bi se u 30. minutu Nemanja Nedić sam našao ispred Ljuljanovića. Golman "romantičara" je pravovremeno reagovao, a  nad njim je Nedić napravio i faul.

Nova opasnost pred golom Titograda dogodila se u 40. minutu, nakon kornera Marka Ćetkovića, kada je pred gol linijom intervenisao Radule Živković.

I kada se činilo da će se na odmor otići sa rezultatom 0:0, mladi napadač plavih, Milutin Osmajić u posljednjem minutu prvog dijela igre najbolje se snašao u šesnaestercu Titograda nakon centaršuta Ćetkovića i poslao loptu u nebranjeni dio Ljuljanovićevog gola.

U nastavku meča, 49. Marko Vučić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je šutirao pravo u golmana domaćih.

Najkonkretniji pokušaj na utakmici domaći su imali u 60. minutu kada je šutirao Novović, a kapiten "plavih" izbio loptu u korner.
Nakon udarca iz ugla ponovo je isti igrač zaprijetio sada glavom, ali je Giljen maestralnom intervencijom spasio svoju ekipu.

U 66. minutu pokušao je Libijac u redovima šampiona, Alharaiš, udarcem sa distance.

Nakon samo dva minuta idealnu priliku da riješi utakmicu imao je Bojan Božović koji se ponovo našao sam pred Ljuljanovićem, ali je reprezentativni golman izašao iz ovog duela kao pobjednik.

Iz slobodnog udarca u 76. minutu probao je rezervista Marko Miličković, koji je gađao iznad Giljenovog gola, da bi samo nakon jednog minuta, na suprotnoj strani, nakon asistencije Alharaiša probao Božo Marković i bio za malo neprecizan.
Do kraja meča pokušavali su još Ćetković i Marković. Ipak, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Nakon ove pobjede naša ekipa, sa 49 osvojenih bodova, ostaje na liderskoj poziciji i ima pet bodova više od drugoplasirane Budućnosti.

U narednom 25. kolu Telekom 1. CFL, koje je na programu u nedjelju 17. marta, naša ekipa dočekuju ekipu Zete. Utakmica se igra od 13 časova, uz direktan televizijski prenos na drugom kanalu Arena Sport TV.