Pomoćnici: Dragan Vujović i Ivan Bogdanović

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Bubanja, Janković, Alharaish, Ćetković, Vučić Ma i Marković.
Igrali su još Osmajić i Božović.

OFK Petrovac: Popović, Kajević, Lulgjuraj, Vujović, Pajović, Yamamoto, Kalezić, Marković, Muharemović, Kacić i Vulaj.
Igrali su još Kacić, Muharemović i Janketić.

Strijelac:
75’ - 0:1 Zakaria Alharaish (as Janković)

Ekipa Nikole Rakojevića uspjela je pod Malim brdom da ostvari 18. trijumf u sezoni i sačuva bodovnu prednost u odnosu na najvećeg rivala i najbližeg pratioca, tim Budućnosti, koji je danas na svom terenu bolji bio od "romantičara".

Plavi su bili bolji rival tokom cijelog meča, imali veliki broj prilika, a tačku na ovu utakmicu stavio je libijski reprezentativac Zakaria Alharaish izvanrednim golom u 75. minutu utakmice.

Na prvu priliku na utakmici se nije puno čekalo. Bojan Ciger je imao odličan pokušaj u 5. minutu susreta.

Nakon toga fudbaler Petrovca Kalezić je pokušao iz slobodnog udarca, ali bez opasnosti za Giljena.

Alharaish je u 6. minutu šutirao lijevom nogom ali je golman Petrovca Popović maestralno intervenisao.
Fudbaler Petrovčana Kalezić je u 8. minutu ponovo pokušao iz slobodnog udarca ali je iz izglednije pozicije nego u 5. minutu poslao loptu iznad prečke.

U 14. minutu Ćetković je pokušao, ali su odbrambeni igrači Petrovca izblokirali njegov pokušaj i poslali loptu u korner. Nakon kornere prvi je pokušao Ciger, lopta se odbila do Alharaisha koji je sa 13-14 metara šalje preko gola Petrovčana.

U 36. minutu zaprijetili su igrači Petrovca preko Vuljaj ali je naš kapiten Giljen bio dobro postavljen.

Naša ekipa ponovo je zaprijetila u 41. minutu kada su pokušali Alharaish i Ćetković.

U 44. velika prilika za plave. Božo Marković je petom odigrao povratnu loptu za Jankovića koji je odlično šutirao. Ipak, golman Popović, najzapaženiji akter prvog poluvremena, odbranuo je šut bivšem reprezenativcu Crne Gore,

Poslednju priliku u prvih 45 minuta imali su domaćini. Kalezić je nakon kornera šutirao ka golu šampiona, ali je Marko Vučić glavom sa gol linije spasio siguran gol.

Prvu priliku u drugom poluvremnu su imali naši fudbaleri.
U 52. minutu odlično su kombinovali Božo  Marković i Marko Ćetković koji je pravovremenom loptom uposlio Alharaisha, a on je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Popovićem gađao dalji ugao ali nije bio precizan.

Janković je u 71. minutu ušao u kazneni prostor Petrovac, dodao loptu Marku Vučiću koji nije pronašao put do gola Popovića, i tako je još jedna izgledna prilika otišla u nepovrat.

Plavi su konačno slomili otpor Petrovčana u 75. minutu.
Zakaria Alharaish je nakon odlične akcije naše ekipe i pravovremene asistencije Jankovića postigao izvanredan gol sa ivice kaznenog prostora i doveo Plave u vođstvo.

U 89. minutu Zakaria Alharaish imao je priliku da riješi pitanje pobjednika, ali je nakon dobrog pasa Boža Markovića šutirao pored gola.

U drugom minutu sudijske nadoknade Božo Marković je bio u izglednoj prilici, ali nije uspio da postigne pogodak.

Petrovac je poslednjim trenucima sudijske nadoknade imao priliku preko Yamamota, koji nakon duela sa Giljenom nije uspio da zatrese mrežu naše ekipe

Bila je to i poslednja prilika na utakmici.

Fudbaleri naše ekipe ovu pobjedu posvetili su svom saigraču Miljanu Vlaisavljeviću koji je doživio prelom noge na utakmici polufinala Kupa Crne Gore.

Plavi su nakon mečeva 30. kola zadržali prednost u odnosu na prvog pratioca i sada imaju 63 boda, pet više od podgoričke Budućnosti, dok je na trećem mjestu ekipa Zete sa sedam bodova boda manje od Podgoričana, i čak dvanaest manje od naše ekipe.

Naredni meč u Telekom 1. CFL plavi igraju u subotu 27. aprila od 16:30 časova, kada će na našem stadionu gostovati ekipa Rudara iz Pljevalja.