23.9.2018. 17:42
Bulatović i Nedić srušili Budućnost

Izabranici Nikole Rakojevića danas su na svom terenu u "crnogorskom derbiju" 9. kola Telekom 1. CFL pobjedili ekipu Budućnosti rezultatom 2:1.

Ilija Tučević 77'

Naša ekipa je počela utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Bubanja, Bulatović, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Stefanović, Lončar, Merdović, Marušić i Božović. Igrali su još: Kordić i Grbović.

FK Budućnost: Mijatović, Vlaisavljević, Damjanović, Vukčević, Tučević, Ivanović, Đurišić, Mijić, Perović, Korea i Milić (C). Igrali su još: Terzić, Sekulić i Boričić.

Ni u ovom meču u našem sastavu nije bilo Grivića koji se oporavlja od povrede koljena.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena, uz veliki broj prekida i par prilika na obje strane...

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 13. minutu kada je Tučević iskosa sa lijeve strane izveo prekid, a najviši u našem šesnaestercu bio je Ivanović, čiji udarac glavom završava malo pored lijeve stative Giljena.

Pet minuta kasnije uzvratila je naša ekipa. Bulatović je sa desne strane izveo svoj prepoznatljivi aut, zatim je Nedić spustio loptu na drugu stativu za usamljenog Merdovića koji je šutirao pravo u golmana Mijatovića.

Merdović je još jednom probao na isteku 37. minuta udarcem makazicama sa petnaestak metara, međutim golman gostiju je još jednom bio siguran.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo bez golova.

U 48. minutu nastavka plavi dolaze do vođstva. Merdović je izborio prekid sa oko 25 metara iskosa sa lijeve strane, Miloš Vučić je ubacio loptu u kazneni prostor, a najbolje se snašao Bulatović i udarcem glavom proslijedio loptu iza leđa golmana Mijatovića.

Naši fudbaleri udvotručuju prednost u 57. minutu. Još jednom se Miloš Vučić našao u ulozi asistenta, izveo je korner sa desne strane, na prvoj stativi je sjajno reagovao Nedić i sproveo loptu u mrežu.

Svega četiri minita kasnije nova prilika za aktuelnog šampiona. Kombinovali su Merdović i Vučić po lijevom boku, a onda je Marko zavrnuo loptu, centrirao pravo na glavu Marušića, ali njegov pokušaj glavom završava tik iznad prečke.

"Podgoričani" u 77. minutu smanjuju rezultat. Sekulić je dodao loptu za Tučevića, a ovaj sa oko 15 metara pogodio bliži ugao.

Do kraja susreta gosti su pokušavali, međutim naš tim je izdržao i na kraju zasluženo slavio u "crnogorskom derbiju".

Nakon ove pobjede, nakon četvrtine šampionata, plavi se nalaze na 3. poziciji na tabeli sa istim brojem bodova kao današnji rival, a sa 6 bodova zaostatka u odnosu na lidera, ekipu Titograda.

U narednom 10. kolu prve crnogorske fudbalske lige aktuelni šampion gostuje ekipi Mornara, a utakmica je zakazana za subotu 29. septembra.

Autor: Boris Kankaraš