3.4.2019. 18:57
Božo Marković u poslednjim sekundama donio bod šampionu

Fudbaleri aktuelnog šampiona i lidera na tabeli Telekom 1. CFL u derbiju 27. kola igrali su neriješeno protiv ekipe Budućnosti, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio 2:2, pa su plavi zadržali pet bodova prednosti pred četvrti krug šampionata.

2:2 Božo Marković (as Alharaish) 90+4'

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Stefanović, Vučić Ma, Ćetković, Osmajić i Marković. Igrali su još Alharaish, Bubanja i Vlaisavljević.

FK Budućnost: Mijatović, Pešukić, Boljević, Damjanović, Milić, Mirković, Božović, Mijić, Stoiljković, Ivanović i Vujačić. Igrali su još Delić, Tučević i Zarubica.

Na Gradskom stadionu u Nikšiću  u prvih 45 minuta su postignuta tri gola, kada je konkretnija u napadu bila podgorička ekipa, ali je Sutjeska u posljednjim trenucima meča uspjela da dođe do boda.

Prilika nije bilo sve do 16. minuta, kada je probao Dušan Stoiljković nakon kornera Draška Božovića, ali je na sreću Giljena gađao pored gola. Samo dva minuta kasnije gosti ipak dolaze do prednosti, kada je nakon šuta Luke Mirkovića loptu u svoj gol skrenuo Božo Marković.

Nesigurnost našeg kapitena Vladana Giljena u 24. minutu kaznili su Podgoričani, a na 0:2 povisio je Mirković sa 25 metara.

Odgovor naše ekipe uslijedio je u 28. minutu. Iz slobodnog udarca je centrirao Marko Ćetković, zatim je loptu glavom zahvatio Stefan Cicmil i poslao iza leđa reprezentativnog golmana MIlana Mijatovića.

U drugom dijelu igre prva šansa dogodila se u 51. minutu ispred gola Sutjeske, kada je probao Igor Ivanović, koji je bio neprecizan. Osmajić je na drugoj strani mogao da učini nešto više nakon dodavanja Markovića u 63. minutu, ali je na vrijeme izašao Mijatović i uklonio opasnost.

U još boljoj poziciji za postizanje gola bio je u 69. minutu Libijac Alharaiš, ali lopta nije htjela u mrežu. Njemu se revanširao na suprotnoj strani Stojiljković čiji pokušaj je u 72. minutu takođe završio pored gola.

I taman kada se činilo da će bodovi otići u Podgoricu "crnogorski lav" Božo Marković uspio je, nakon centaršuta Alharaisha, u poslednjem minutu sudijske nadoknade pogoditi gol i svom timu donijeti veliki bod.

Sutjeska nakon 27 kola ima 54 boda, dok drugoplasirana Budućnost ima i dalje pet bodova zaostatka, a u narednom, koje je na programu u nedjelju 7. aprila, tim Nikole Rakojevića će igrati u gostima protiv Mornara na neutralnom terenu od 16h.