6.2.2021. 18:09
Bez pobjednika u meču sa Podgoricom

Dvije pobjede i tri remija - bilans je naše ekipe u pet odigranih mečeva tokom priprema u Budvi.

Plavi su u današnjem meču, koji je odigran na pomoćnom terenu DG Arene, poveli preko Grivića u 9. minutu, dok je Kordić u 13. minutu postigao gol za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

FK Podgorica - FK Sutjeska 1:1 (1:1)

0:1 Grivić (as Marković) 9'
1:1 Kordić 13'

FK Sutjeska: Giljen (C), Šofranac, Bulatović (od 63. Stijepović), Bubanja, Janjić (od 63. Ćetković), Grivić (od 46. Vlahović), Dubljević (od 69. Janković), Augusto (od 81. Eraković), Mihelič (od 81. Raičević), Osmajić, Marković (od 75. Marušić)

Već u 5. minutu prva prilika za našu ekipu. Dubljević je poslao loptu za Grivića koji je sa desne strane centirao iz prve i pronašao Osmajića, njegov udarac glavom je završio pored gola.

Igrao se 9. minut kada su Plavi došli do prednosti. Bulatović je u svom stilu izveo aut, Marković sa prve stative preglavao loptu koju je Grivić zakucao pod prečku.

Podgorica je u 13. minutu došla do izjednačenja. Kordić se kretao na ivici ofsajda, dobio dugu loptu preko odbrane, prihvatio je i lijevom nogom postigao gol u prvi ugao.

U 20. minutu nakon akcije Podgorice po desnoj strani, Sentoku je dobio povratnu loptu, ali je šutirao pravo u Giljena.

U 33. minutu je Kaluđerović šutirao sa dvadesetak metara, naš kapiten je još jednom bio siguran.

Mihelič je u 37. minutu šutirao iskosa sa desne strane, lopta je završila preko gola.

Lijepa akcija naše ekipe je viđena u 38. minutu. Augusto je poslao dugu loptu za Grivića koji se dobro izborio, odigrao pas za Miheliča, Rene je centrirao, a Osmajić šutirao glavom pored gola.

U 41. minutu je mladi Dubljević uputio vrlo dobar udarac sa dvadeset pet metara, Ivezić je krajnjim naporom odbranio loptu koja je završila u korner.

Nakon udarca iz ugla koji je izveo Mihelič, Osmajić je šutirao glavom i pogodio stativu.

Poslednja prilika u prvom dijelu meča je viđena u 45. minutu kada je Mihelič uposlio Grivića koji je šutirao, ali je Živković glavom izblokirao njegov udarac.

U nastavku je Podgorica prva zaprijetila. Igrao se 56. minut kada je Vukčević poslao loptu u prostor za Muharemovića, ali je naš kapiten izašao, sjajno ušao u šut i sačuvao svoju mrežu.

U 57. minutu još jedna lijepa akcija koju je započeo trio Šofranac - Mihelič - Augusto, zatim je Janjić centrirao i pronašao Markovića koji je u padu dobro šutirao, ali je lopta završila malo pored gola.

Deset minuta nakon toga, Mihelič je preko odbrane domaćih uposlio Markovića, Božo se dobro izborio za poziciju i šutirao, ali je lopta od defanzivca Podgorice otišla u korner.

U 72. minutu je Jovanović šutirao preko gola sa dvadesetak metara.

Osmajić je imao još jednu priliku za gol u 87. minutu, kada je šutirao glavom pored gola nakon centaršuta Ćetkovića iz slobodnog udarca.

U narednom napadu smo imali poslednju priliku da dođemo do pobjede - Janković je poslao dobru loptu za Marušića koji je bio neodlučan i nije uputio udarac iz povoljne pozicije za gol, pa je tako rezultat ostao nepromijenjen.

Plavi će generalnu probu pred nastavak šampionata imati 12. i 13. februara na Memorijalnom turniru "Andrija Anković" u Gabeli.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska