19.2.2021. 20:56
Bez pobjednika u derbiju

Najveći crnogorski derbi je završen bez pobjednika, rezultatom 1:1. Poveli smo golom Markovića iz penala u 33. minutu, dok je Božović u 39. minutu takođe sa bijele tačke postavio konačnih 1:1.

Naša ekipa je tako nastavila niz nepobjedivosti od kada je na klupu sjeo Miljan Radović i prekinula seriju Budućnosti od 10 vezanih pobjeda.

FK Budućnost - FK Sutjeska  (1:1)

Telekom 1. CFL R20/36

Podgorica, Gradski stadion

0:1 Marković 33' (P)

1:1 Božović 39' (P)

FK Budućnost: Dragojević, Babić, Božović, Mirković (od 62. Ćetković), Ivanović, Grbić (C), Milić, Ćuković, Terzić (od 72. Đuričković), Vučić, Mrvaljević (od 64. Zarubica)

Rezerve: Pavličić, Ražnatović, Perišić, Vujačić, Đuričković, Ćetković, Đukanović, Janketić, Zarubica

FK Sutjeska: Giljen (C), Janjić, Grivić, Augusto, Ćetković (od 58. Eraković), Vlahović, Šofranac, Bulatović, Osmajić, Marković (od 89. Marušić), Mihelič

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Eraković, Marušić, Vuković M, Vuković D, Stijepović, Raičević, Cicmil

Naša ekipa je imala priliku da dođe do prednosti već u 6. minutu kada je Janjić šutirao iskosa sa lijeve strane, Dragojević nije baš najbolje intervenisao, ali je Ćuković izbio loptu u korner.

Budućnost je u 8. minutu imala veliku priliku da dođe do prednosti, Ivanović je uputio centaršut sa desne strane, Grbić šutirao sa pet metara i pogodio prečku, lopta je pala ispred gol linije, naši defanzivci su intervenisali i nije bilo promjene rezultata.

U 9. minutu je Ivanović nakon kombinacije sa Grbićem šutirao preko gola.

U 17. minutu mladi Vlahovićje  sjajno izblokirao udarac Mirkovića sa ivice šesnaesterca.

Janjić je u 24. minutu oduzeo loptu od Ćukovića i centrirao sa lijeve strane, ali je to nažalost bilo previsoko za Markovića i Osmajića.

Igrao se 32. minutu kada je Augusto sa sredine terena poslao fenomenalnu dugu loptu za Grivića koji se odlično ubacio i stigao prije Vučića koji ga je nepropisno oborio u kaznenom prostoru.

Udarac sa bijele tačke je izveo Marković i rutinski savladao Dragojevića za svoj 13. gol u sezoni. Najbolji strijelac Telekom 1. CFL je nastavio gdje je stao u jesenjem dijelu šampionata.

U 36. minutu je Mirković za lijeve strane ubacio loptu za Ivanovića koji nije uspio da je zahvati.

Budućnost je u 38. minutu uspjela da profitira iz naizgled bezopasnog napada. Grivić je u šesnaestercu oborio Grbića, sudija Šćepanović je pokazao na bijelu tačku.

Gijlen je prozreo namjeru Božovića i bacio se na pravu stranu, zakačio loptu, ali nije uspio da odbrani izuzetno jak i precizan udarac.

U 48. minutu je nakon kornera naše ekipe uslijedila kontra Budućnosti, Giljen je sjajno pročitao Ivanovića i prekinuo loptu koja je išla ka Mrvaljeviću.

U narednom napadu Osmajić je zatresao mrežu domaćih, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Giljen je još jednom sjajno intervenisao na isteku 60. minuta, kada je istrčao i stigao na loptu prije Grbića.

Božović je u 66. minutu šutirao visoko preko gola sa dvadesetak metara.

Do kraja susreta je naša ekipa imala terensku inicijativu, diktirala tempo i pokušavala da dođe do tri boda.

U 69. minutu Eraković odlično prolazi kroz sredinu terena i upošljava Osmajića koji je izašao sam ispred Dragojevića i šutirao pored gola, ali na kraju se ispostavilo da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Minut kasnije Osmajić je još jednom bio brži od defanzivaca domaće ekipe, ali je šutirao preko gola iz teške pozicije.

Osmajić je i u 72. minutu demonstrirao svoju brzinu, kada je nakon lopte Miheliča ušao u šesnaesterac gdje je i oboren, ali bez dovoljno kontakta za najstrožiju kaznu.

U 76. minutu Marković je probao udarac lijevom nogom - šutirao je pravo u Dragojevića.

Mihelič je u 79. minutu šutirao sa dvadesetak metara, lopta je na putu do gola pogodila Ćukovića i malo je nedostajalo da prevari golmana domaćih.

Poslednju priliku da dođemo do pobjede imali smo u 80. minutu - Grivić je sa desne strane uposlio Miheliča koji je se pozicionirao u šesnaestercu i iz voleja šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta završila pored gola.

U narednom kolu, naša ekipa će na svom terenu dočekati Iskru. Taj meč je zakazan za utorak u 15h.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska