5.12.2018. 19:24
Bez pobjednika u Crnogorskom derbiju

Izabranici Nikole Rakojevića danas su na stadionu pod Goricom remizirali sa ekipom Budućnosti rezultatom 1:1 u "crnogorskom derbiju" u okviru 18. kola Telekom 1. CFL.

Miloš Mijić 61'

Naša ekipa počela je meč u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Bulatović, Grivić, Lončar, Bubanja, Ćetković, Ma. Vučić, Alharaish i Marković. Igrali su još: Merdović, Grbović i Božović.

FK Budućnost: Dragojević, Raičević, Milić (C), Mirković, Tučević, Mijić, Adžić, Terzić, Korea, Ivanović i Perović. Igrali su još: Vlaisavljević i Bakić.

Podgoričani su uoči ovog susreta bili u seriji od pet mečeva bez pobjede, sa druge strane naš tim je u seriji od pet mečeva bez poraza (četiri pobjede i jedan remi).

Zanimljivo je da u poslednjih devet utakmica između dva "ljuta" rivala nije bilo remija, a u tri prethodna duela plavi su ostvarili trijumf ne računajući današnji susret.

U prvom poluvremenu viđene su prilike na obje strane. Domaćin je zaprijetio u tri navrata. Najbliži golu bio je Raičević čiji siguran pogodak je spriječio Cicmil, fenomenalnom intervencijom glavom sa gol linije. Pokušali su još Milić i Tučević.

Sa druge strane plavi su probali preko Vučića i Alharaisha, dok je Ćetković efektnim golom dva minuta prije isteka prvog dijela donio vođstvo našoj ekipi.

Prvi su zaprijetili domaći u 8. minutu. Perović je dodao na desnu stranu za Ivanovića, on ostavio povratnu na petnaestak metara za Raičevića koji je šutirao, Giljen je već bio savladan, međutim Cicmil se bacio maestralnom intervencijom spasio siguran gol.

Uzvratili su naši fudbaleri u 12. minutu. Vučić je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, potom šutirao u dva navrata sa peterca, ali je Dragojević oba puta dobro intervenisao.

Dva minuta kasnije, Mirković je dubinskom loptom sjajno našao Milića, čiji šut iskosa sa desne strane odlazi malo pored lijeve stative gola Giljena.

Igrao se 20. minutu kada je aktuelni šampion mogao do gola. Alharaish je fenomenalno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, ali je dobro reagovala protivnička odbrana i odbila loptu u korner.

Veliki peh za našu ekipu u 26. minutu. Nakon jednog duela sa Tučevićem, Grivić se povrijedio, morao je da napusti teren, a umjesto njega u igru je ušao Merdović.

Plavi u 43. minutu stižu do prednosti.
Merdović je dodao loptu u sredinu za Ćetkovića koji je pomjerio na desnu nogu, potom izvanrednim udarcem sa tridesetak metara pogodio gornji lijevi ugao Dragojevića za svoj treći gol u prvenstvu.

U poslednjim sekundama prvog dijela nova šansa sa Podgoričane. Tučević je gađao iskosa sa lijeve strane sa ivice kaznenog prostora preko gola.

Drugih 45 minuta proteklo je u manje zanimljivoj fudbalskoj predstavi, uz par poluprilika na obje strane i izjednačujući pogodak Mijića koji je, ispostaviće se, postavio i konačan rezultat susreta.

Prvu priliku u nastavku imali su izabranici Branka Brnovića u 55. minutu. Mijić je šutirao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara preko prečke gola našeg kapitena.

U 60. minutu naš tim je mogao da udvostruči prednost. Ćetković je izveo korner sa lijeve strane, Merdović se našao na drugoj stativi, odložio loptu na peterac za Nedića koji se nije najbolje snašao, i Dragojević je iz drugog pokušaja uspio da izkontroliše situaciju.

Samo trisesetak sekundi kasnije domaćin stiže do izjednačenja nakon polukontre. Mirković je dodao na desni bok za Milića, ovaj ubacio u peterac, Nedić odbio loptu, ali samo do Mijića kojem nije bilo teško da sa sedam metara sprovede loptu iza leđa Giljena.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Pokušavali su i jedni i drugi, međutim bez prave završnice, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Nakon ovog remija plavi se i dalje nalaze na liderskoj poziciji sa 33 osvojena boda, dva više u odnosu na prvog pratioca ekipu Zete, četiri više u odnosu na ekipu OFK Titograda i pet više od današnjeg protivnika, ekipe Budućnosti.

U narednom 19. kolu Telekom 1. CFL aktuelni šampion će ugostiti fenjeraša, ekipu Mornara iz Bara, a utakmica se igra u subotu 8. decembra na stadionu Kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš