25.10.2020. 16:33
Bez pobjednika Pod Malim Brdom

Plavi su drugi krug Telekom 1. CFL otvorili remijem protiv Petrovca. Domaći su poveli preko Savovića u 32. minutu, a Božo Marković je u 68. mimutu postigao gol za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

FK Petrovac - FK Sutjeska 1:1 (1:0)

Stadion pod Malim brdom, Petrovac

Sudija: Nikola Dabanović

1:0 Savović 32’
1:1 Marković 68'

FK Petrovac: Popović, Ražnatović, Marković, Mikijelj, Medigović (C), Savić (od 75. Stojanović), Divanović (od 90. Vujović), Tachibana, Rudović (od 90. Vukčević), Savović, Merdović

Rezerve: Mugoša, Vujović, Savković, Ilić, Vukčević, Stojanović, Đurđević, Zvrko, Rogošić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Vlahović (od 61. Pajović), Grivić (od 61. Vuković M), Šofranac, Bulatović - Eraković, Janković (od 46. Adrović) - Osmajić, Ćetković, Raičević (od 67. Marušić) - Marković

Rezerve: Ličina, Pajović, Adrović, Dubljević, Bubanja, Marušić, Vuković M, Stijepović, Cicmil

Prva velika šansa na utakmici je viđena u 13. minutu. Marković je sjajno glavom ostavio loptu za Raičevića, koji je šutirao ali nije imao sreće da postigne gol, jer je lopta pogodila stativu.

Domaći su prvi put zaprijetili u 23. minutu. Marko Marković je centrirao sa desne strane, Tachibana šutirao glavom pored gola.

Petrovac dolazi do prednosti u 31. minutu fenomenalnim golom Savovića sa oko trideset metara.

U 39. minutu je Marković pokušao iz slobodnog udarca sa desne strane, ali je lopta završila preko gola.

Nakon pauze, već u 47. minutu dobra prilika za našu ekipu. Šofranac je dobrim centaršutem pronašao Markovića koji je glavom šutirao preko gola.

U 59. minutu Raičević je nakon sjajne akcije zatresao mrežu Popovića, ali je sudija Dabanović na signalizaciju svog pomoćnika poništio pogodak zbog navodnog ofsajda.

Plavi dolaze do izjednačenja u 68. minutu. Nakon centaršuta Pajovića sa desne strane lopta je došla do Vukovića koji je šutirao, golman Popović je odbranio njegov udarac, ali se Marković našao na pravom mjestu i glavom sproveo loptu u mrežu.

Dva minuta kasnije je Ćetković šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

Velika prilika da Petrovac ponovo dođe do prednosti u 78. minutu. Nakon udarca iz ugla naše ekipe, domaći su izveli kontru u kojoj je Divanović izašao sam ispred Giljena, ali je naš kapiten fenomenalnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 83. minutu šansa da naša ekipa dođe do preokreta. Marković je odigrao loptu u prostor za Osmajića koji je bio u prilici da šutira ali se odlučio za dodavanje i pogriješio.

Još jednu priliku za pobjedu smo imali u 87. minutu kada ja nakon centaršuta Markovića sa lijeve strane, Vuković šutirao glavom preko gola.

U narednom kolu ćemo dočekati ekipu Budućnosti, u najvećem crnogorskom derbiju. Taj meč je zakazan za subotu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska