24.11.2018. 15:47
Bez golova na Trešnjici

Nakon prvenstvene pauze zbog obaveza reprezentacije Crne Gore u UEFA Ligi nacija odigrani su mečevi 16. kola Telekom 1. CFL.

Plavi su danas na Trešnjici igrali neriješeno bez golova sa ekipom Zete u derbiju 16. kola Telekom 1. CFL.

FK Zeta - FK Sutjeska 0:0

Stadion: Trešnjica, Golubovci
Gledalaca: 1000

Sudija: Predrag Radovanović
Pomoćnici: Milutin Đukić i Nikola Razić

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Bulatović, Grivić, Cicmil, Lončar, Bubanja, Ćetković, Alharaish, Grbović i Marković. Igrali su još: Božović.

FK Zeta: Namasco, Đ. Vukčević, Baošić, Adžović, Vujačić (C), N. Krstović, Milojko, Goranović, Pešukić, Tuzović i S. Vukčević. Igrali su još: I. Vukčević i S. Krstović.

Naš šef struke u ovom meču nije mogao da računa na povrijeđenog Merdovića, Osmajića koji se još uvijek oporavlja od povrede glave, dok se Stefanović oporavio od povrede koljena i našao se na klupi za rezervne igrače. Takođe Marko Vučić nije imao pravo nastupa u ovom duelu zbog žutih kartona.

Plavi su u susret ovom meču bili u seriji od pet uzastopnih pobjeda, tri prvenstvene i dvije u Kupu, dok je ekipa Zete sa druge strane neporažena čak 14 mečeva (10 u prvenstvu i četiri u Kupu).

U ovoj utakmici viđen je manje zanimljiv fudbal, uz nešto konkretniju igru domaće ekipe koja je imala posjed i stvorila par polu-prilika, a najbliža golu bila je u 48. minutu kada je Milojko pogodio stativu.

Sa druge strane izabranici Nikole Rakojevića više su se opredjelili da sačuvaju svoj gol, ali su dobro igrom u drugom poluvremenu, posebno u poslednjih desetak minuta mogli da dođu i do sva tri boda.

Bolje su utakmicu otvorili domaći - Adžović je pokušao u 4. minutu iz slobodnog udarca sa oko 22 metra, ali je Giljen bio na pravom mjestu.

Dva minuta kasnije probao je najbolji strijelac Zete Krstović udarcem po zemlji sa desetak metara, međutim još jednom je Giljen bio siguran.

Plavi su uzvratili u 25. minutu kada je Ćetković nakon driblinga šutirao iskosa sa lijeve strane sa dvadesetak metara pravo u Namasca.

U 31. minutu poslije slobodnog udarca Adžovića, lopta se odbila do Goranovića, čiji udarac završava malo pored desne stative gola našeg kapitena.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

Na samom startu nastavka najveća prilika na utakmici i to za ekipu Zete.

Milojko je fenomenalno šutirao sa petnaestak metara, ali je desna stativa bila saveznik našeg tima.

Preostali dio utakmice igralo se na sredinu terena. Pokušavali su i jedni i drugi, međutim bez konkretne završnice.

Nakon ovog remija, aktuelni šampion se i dalje nalazi na liderskoj poziciji sa 29 osvojenih bodova, dva više u odnosu na tri ekipe sa istim brojem bodova (27), a to su drugoplasirana ekipa Zete, trećeplasirana ekipa Petrovca, kao i četvrtplasirana Budućnost.

Sledeći meč naš tim igra već u srijedu 28. novembra od 13 časova kada će gostovati ekipi Igala u odloženom revanš meču četvrtfinala Kupa CG. Podsjetimo u prvom susretu naša ekipa je bila bolja na svom terenu rezultatom 2:0.

U narednom 17. kolu Telekom 1. crnogorske fudbalske lige naši fudbaleri će dočekati ekipu Grblja, a utakmica se igra 1. decembra na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš