7.4.2019. 18:11
Alharaish i Vlaisavljević za trijumf Plavih

U utakmici 28. kola Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige, fudbaleri naše ekipe su danas, na neutralnom terenu u Radanovićima, savladali ekipu barskog Mornara rezultatom 3:0

FK Mornar - FK Sutjeska 0:3 (0:2)
Stadion: Donja Sutvara
Gledalaca: 100

Strijelci:
8’ - 1:0 Zakaria Alharaish (as Ćetković)
28’ - 2:0 Miljan Vlaisavljević (as Stefanović)
87’ - 3:0 Zakaria Alharaish (as Bubanja)

Sudija: Miloš Novović
Pomoćnici: Aleksandar Đikanović i Srđan Jovanović.

FK Sutjeska: Ličina Ciger, Bulatović (C), Cicmil, Nedić, Stefanović, Bubanja, Alharaish, Ćetković, Vlaisavljević, Merdović.
Igrali su još Božović, Grivić i Vučić Ma.

FK Mornar: Novović, Martinović, Vojvodić, Vlahović, Marković, Brnović, Klikovac, Škrelja, Vukmarković, Račić, Merdović.
Igrali su još Kalačević, Merdović i Puljez.

Izabranici Nikole Rakojevića opravdali su ulogu favorita u susretu sa Baranima i več nakon prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika, a u drugom dijelu igre su samo potvrdili trijumf.

Nije se dugo čekalo na gol, pošto su "plavi" do prednosti došli već u 7. minutu i već tada nagovijestili u kom pravcu će se kretati današnji meč, a svoj prvi gol u ligaškim utakmicama na asistenciju Ćetkovića upisao je libijski reprezentativac Zakarija Alharaish.

Da je u golgeterskoj formi, potvrdio je i Miljan Vlaisavljević, koji je nakon kontranapada plavih u 27. minutu, pogodio gol Marka Novovića i povisio na 0:2.
Ćetković i Alharaish su se izborili za poziciju na desnoj strani, lopta je došla do Stefanovića, a on pravovremenim pasom pronalazi Vlaisavljevića koji izvanrednim udarcem pogađa lijevi gornji ugao gola Mornara.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu, a strijelac trećeg gola za aktuelnog šampiona i lidera šampionata bio je Zakarija Alharaish sa ivice šesnaesterca, na asistenciju Vladana Bubanje.

U ostalim duelima 28. kola postignuti su sljedeći rezultati:

Rudar - OFK Titograd 2:2
Budućnost - Iskra 3:1
Lovćen - Grbalj 1:1
OFK Pterovac - Zeta 0:2

Plavi trenutno imaju 57 bodova, pet više od drugoplasirane Budućnosti, a u narednom 29. kolu Telekom 1. CFL, koje je na programu u subotu 13. aprila, naša ekipa dočekuje ekipu Lovćena. Utakmica se igra na našem stadionu od 16 časova.