9.3.2022. 21:20
Trijumf u Tuzima nakon devet godina

Plavi su nakon devet godina savladali Dečić u Tuzima - današnji susret 24. kola Telekom 1. CFL završen je pobjedom rezultatom 2:0.

Naši momci su došli do prednosti u 37. minutu, kada je Drešaj postigao autogol nakon centaršuta Janjića, da bi sve dileme oko pobjednika riješio Marko Matanović u 78. minutu, svojim trećim pogotkom u nastavku šampionata.

FK Dečić - FK Sutjeska 0:2 (0:1)

Telekom 1. CFL R24/36

Stadion Tuško polje, Tuzi

0:1 Dresaj AG (as Janjić) 37'
0:2 Matanović 78'

FK Dečić: Dragojević, Gjelaj, Vulaj, Beqiraj, Vucaj, Nikolić, Dresaj (C), Božović, Pešukić (od 78. Janketić), Marušić (od 60. Jovanović), Tući

Rezerve: Popović, Rudović, Marković, Adžović, Božanović, Jovanović, Krkanović, Pavićević, Janketić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 88. Pajović), Drešković, Mitrović, Matanović, Eraković, Drinčić, Bubanja, Marković (od 81. Knežević), Vučić, Z.Alharaish (od 67. Jovović)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, C.Augusto, Nikač, Vlahović, Stijepović, Knežević, Jovović

Prvu priliku na današnjem meču imali smo u 17. minutu kada je Vučić izveo korner sa desne strane, Marković šutirao glavom, a Dragojević dobro intervenisao.

Dečić je zaprijetio u 27. minutu, ali udarac Nikolića sa ivice šesnaesterca završava pored gola.

U 36. minutu Bubanja odlično šutira sa distance, golman domaćih uz dosta napora brani.

Plavi dolaze do prednosti u 37. minutu  kada je nakon centaršuta Janjića Drešaj postigao autogol.

U drugom poluvremenu su obje ekipe imale po jednu sjajnu priliku, prije nego što će Matanović postaviti konačan rezultat.

Matanović u 59. minutu šalje loptu u prostor za Janjića koji fenomenalno prolazi pored Tućija, zatim i Dragojevića, ali pogađa stativu iz teškog ugla, iskosa sa lijeve strane.

Tri minuta kasnije, Pešukić dobija loptu u prostor, izlazi ispred Giljena i šutira - lopta malo zakačila prečku i završila preko gola.

Jovović je u 75. minutu uputio sjajan udarac iz slobodnog udarca sa oko trideset metara, Dragojević prstima odbio u korner.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Marko Matanović u 78. minutu kada je uhvatio Dragojevića na "krivoj nozi" i postavio konačnih 0:2.

Nakon 24. odigrana kola, Plavi su prvi na tabeli sa 54 osvojena boda. U narednom kolu nas očekuje najveći derbi crnogorskog fubala, u goste nam dolazi ekipa Budućnosti. Utakmica na stadionu kraj Bistrice zakazana je za nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović