24.2.2022. 20:21
Trijumf protiv Jezera za +12

Plavi su upisali još jednu pobjedu u nastavku šampionata, a Jezero savladali po treći put ove sezone.
Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1, ali su naši momci u nastavku meča slomili otpor ekipe iz Plava i došli do pobjede 3:1.

Današnju utakmicu obilježio je Zakaria Alharaish sa dva gola (na asistencije Vladimira Jovovića) i jednom asistencijom, kada se u listu strijelaca upisao i Novica Eraković.

3:1 Z.Alharaish (as Jovović) 63'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 71. Pajović), Drešković, Mitrović, Matanović, Eraković (od 81. Zoćević), Drinčić, Marković (od 64. Nikač), Vučić, Z.Alharaish (od 64. C.Augusto), Jovović (od 81. Nikolić)

Rezerve: Ličina, Pajović, C.Augusto, Nikač, Zoćević, Nikolić, Bubanja, Bojović Mat, Stijepović

FK Jezero: Asanović (C) - Račić, Vuković (od 53. Radunović), Adžović, Lambulić (od 77. Perošević), Mendy, Faust (od 77. Radenović), Đurković, Radenović, Vlaisavljević (od 59. Bošnjak), Dedić

Rezerve: Kastratović, Marveggio, Jovićević, Redžepagić, Bošnjak, Radenović, Radunović, Perošević, Bošković

Vrlo sadržajna utakmica na stadionu kraj Bistrice u kojoj naša ekipa dolazi do prednosti već u 6. minutu - odličan solo prodor Jovovića i asistencija za Alharaisha, koji je sigurnim udarcem iskosa sa desne strane savladao Asanovića.

Danas veoma inspirisani Vladimir Jovović u 19. minutu još jednom odlično prolazi po lijevoj strani, zatim centrira za Markovića, Božo ipak malo zakasnio.

Jezero je sredinom prvog poluvremena zaprijetilo dva puta - prvo je Vlaisavljević u 27. minutu nakon kornera šutirao preko gola, da bi minut kasnije Giljen odlično zaustavio Mendija u duelu "jedan na jedan".

Igrao se 39. minut kada su gosti došli do izjednačenja - Vlaisavljević je ubacio loptu iz "skraćenog kornera", uslijedila je gužva u našem kaznenom prostoru u kojoj se najbolje snašao Argentinac Rodrigo Faust, koji postiže svoj treći gol na dvije utakmice otkada je pojačao ekipu iz Plava.

Naši momci u 50. minutu dolaze do nove prednosti - Alharaish je ubacio loptu sa desne strane, Marković lijepo propuštio, Eraković sjajno prevario svog čuvara i postigao gol za 2:1.

Plavi u 63. minutu dolaze do 3:1, akteri isti kao kod prvog gola - Jovović je izašao ispred Asanovića i zaobišao ga, a zatim nesebično asistirao Alharaishu za svoju drugu asistenciju i drugi pogodak reprezentativca Libije na današnjem meču.

Do kraja susreta, dobre prilike su imali još rezervisti Nikač i Pajović, sa distance su pokušali Zoćević i Augusto, ali promjene rezultata nije bilo.

Danas je svoj debitantski nastup na zvaničnim utakmicama u seniorskoj konkurenciji upisao i mladi Danijel Nikolić, koji je u 81. minutu ušao na teren umjesto Jovovića.

Našu ekipu u narednom kolu očekuje gostovanje Rudaru iz Pljevalja.

Autor: Vasilije Lalović