15.5.2021. 3:04
Trijumf Pod Golubinjom za povratak na drugo mjesto

Naša ekipa je upisala trijumf nad Rudarom u susretu 34. kola Telekom 1. CFL rezultatom 0:2 i vratila se na drugo mjesto na tabeli.

Oba gola na današnjem meču postigao je Milutin Osmajić u 1. i 77. minutu, dok je Ličina odbranio udarac Zečevića sa bijele tačke u 72. minutu.

Telekom 1. CFL R34/36

FK Rudar - FK Sutjeska 0:2 (0:1)

0:1 Osmajić (as Stijepović)1'
0:2 Osmajić (as C. Augusto) 77'

FK Rudar: Baltić - Merdović, Zečević (od 87. Vujović), Kartal, Striković, Talović, Golubović (C), Matsui (od 81. Kotorac), Pejović, Zakaria (od 46. Kovačević), Živković

Rezerve: Helić, Tahirović, Kasalica, Kašćelan, Hajrović, Vujović, Kotorac, Vukotić, Kovačević

FK Sutjeska: Ličina - Janjić, Grivić, C.Augusto, Eraković, Šofranac, Bulatović, Dubljević B (od 58. Pajović), Osmajić (od 85. Marušić), Marković (C) (od 64. Cicmil), Stijepović

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Ćetković, Vlahović, Bojović, Bubanja, Marušić, Vuković M, Cicmil

U 21 sekundi utakmice Plavi dolaze do prednosti - Stijepović šalje dugu loptu za Osmajića koji se odlično oslobodio čuvara i postigao gol za 0:1. To je već treći gol koji smo postigli u prvom minutu igre - prethodno su naši momci dali golove protiv Titograda i Zete u uvodnom minutu meča.

Osmajić se u 4. minutu još jednom odlično izborio za poziciju i šutirao, golman domaćih odbranio, sudija Radovanović svirao faul u napadu.

U 11. minutu lijepo su kombinovali Grivić i Marković, zatim Eraković pronalazi Osmajića koji je bio u dobroj poziciji, ali se nije najbolje snašao.

U 20. minutu susreta, nakon izvanredne akcije Plavih, Baltić odlično brani šut Osmajića, u nastavku akcije Marković šutira sa ivice šesnaesterca preko gola.

Minut kasnije, prvi pokušaj domaće ekipe - Živković šutira preko gola sa dvadesetak metara.

Zečević je u 27. minutu centrirao iz slobodnog udarca, a naš golman Ličina odbio loptu koju je Kartal poslao preko gola.

U 29. minutu nakon centaršuta Živkovića sa lijeve strane, Talović šutira glavom pored gola.

Dobra akcija Rudara u 34. minutu - Talović je izašao sam na Ličinu i šutirao, lopta je zakačila spoljnji dio lijeve stative i otišla u gol aut

U 38. minutu Dubljević je ostavlja dobro loptu za Markovića koji šutira lijevom nogom preko gola Baltića.

Još jedna lijepa akcije naše ekipe u 44. minutu - Eraković je odigrao pas za Markovića, Božo petom ostavio za Grivića koji sjajnim centaršutem pronalazi Osmajića, a Mićo neometan šutira glavom preko gola.

Živković je u 45. minutu šutirao sa dvadeset pet metara, Ličina odbranio i poslao loptu u korner.

U nadoknadi prvog poluvremena kontranapad naše ekipe, a nakon centaršuta Grivića sa desne strane Marković šutira glavom malo pored desne stative gola Baltića.

Rudar je prvi zaprijetio u nastavku meča preko Strikovića u 48. minutu ali Ličina brani izvanredno, lopta se ponovo odbila do Strikovića koji pogađa spoljni dio mreže.

Grivić je u 51. minutu poslao loptu za Markovića koji je glavom odigrao povratnu ka Osmajiću, ali je Baltić u u posljednjem trenutku stigao da spriječi pogodak.

U 53. minutu Augusto šalje loptu u prostor za Osmajića koji šutira iskosa sa desne strane, lopta završava malo pored desne stative gola Baltića.

Živković je u 55. minutu ubacio loptu na drugu stativu, Talović za malo zakasnio.

Talović je ponovo bio u prilici u 62. minutu, kad je nakon centaršuta Zečevića šutirao glavom preko gola.

Dva minuta nakon toga, iznenada se ukazala prilika za našu ekipu na drugoj strani - Osmajić "iz prve" šutira preko gola.

Nakon toga uzvraća Rudar - Striković šutira u 65. minutu, Ličina je još jednom siguran.

Rudar je u 71. minutu propustio veliku priliku da dođe do izjednačenja - Bulatović je napravio penal nad Talovićem, udarac sa bijele tačke izveo reprezentativac Zečević, ali je Ličina fenomenalnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Plavi u 77. minutu dupliraju prednost i stavljaju tačku na današnji meč -  Augusto je pronašao Osmajića koji se još jednom sjajno izbrio za poziciju i poslao loptu iza leđa Baltića.

Grivić je u 78. minutu izvanredno pokušao sa distance i malo je nedostajalo da postigne evro gol, lopta se od desne stative odbila u gol aut.

Isti igrač je još jednom pokušao u 81. minutu, nije bilo opasnosti za golmana domaćih.

Dobra kombinacija naših mladih igrača u 82. minutu - Pajović je poslao loptu u prostor za Janjića koji je zaobišao Baltića, šutirao iskosa i pogodio stativu.

Marušić je u 92. minutu udarcem glavom zatresao mrežu nakon centaršuta Janjića iz slobodnog udarca, ali je pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda.

Poslednju priliku na meču je imao Rudar preko Talovića u poslednjim trenucima, ali je Ličina još jednom odbranom krunisao svoju sjajnu partiju.

Do kraja sezone u okviru Telekom 1. CFL ostala su još da se odigraju dva kola. Plave očekuje gostovanje ekipi Podgorici u srijedu, dok će zavjesa na sezonu 2020/2021 biti spuštena utakmicom protiv Titograda Kraj Bistrice 25. maja.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska