27.10.2019. 15:12
Sigurna pobjeda protiv Rudara

Fudbaleri naše ekipe vratili su se na pobjednički kolosjek nakon što su danas na svom terenu savladali Rudar sa 3:0 u utakmici 13. kola Telekom 1. CFL.

Ekipa Nikole Rakojevića sačuvala je i bodovni priključak u odnosu na ekipu Budućnosti nakon potpuno zasluženog trijumfa nad timom iz Pljevalja.

Susret je praktično riješen u prvih 45 minuta, kada su "plavi" postigli dva gola. U 14. minutu golman gostiju Ervin Helić srušio je u svom šesnaestercu Stefana Nikolića, a sa bijele tačke precizan je bio Marko Vučić za 1:0.

Dobru priliku za naš tim imao je Damir Kojašević u 30. minutu, ali je sa nekih dvadesetak metara gađao malo iznad gola. Pljevljaci su mogli do izjednačenja u 39. minutu kada je u idealnoj prilici bio Danilo Marković, ali je Giljen odlično intervenisao.

I u samom finišu prvog poluvremena, odlična akcija "plavih" pretvorena je u gol, kada je poslije asistencije Kojaševića mrežu Rudara na majstorski način pogodio Aleksa Marušić, koji je sa dvadesetak metara zakucao loptu pod prečku gola rivala.

Aktuelni šampion imao je inicijativu i u drugom dijelu igre, koju je materijalizovao još jednim golom.

Prije posljednjeg gola na susretu, tačnije u 60. minutu, Marušić je bio u prilici da postigne još jedan gol, kada je nakon asistencije Kojaševića, glavom gađao preko gola.

Plavi nakon 13 odigranih utakmica imaju 27 bodova, dva manje od lidera, a u narednom kolu, koje je na programu 2. novembra, "plavi" će igrati u gostima protiv ekipe Podgorice.

U ostalim susretima 13. kola koji su odigrani juče postignuti su sljedeći rezultati:

Grbalj – Kom 1:1
Budućnost – Petrovac 3:0
Iskra – Zeta 3:1
Titograd – Podgorica 1:2