2.2.2018. 18:31
Savladan Zrinjski, u finalu sa GOŠK Gabelom

U prvom polufinalu 28. međunarodnog memorijalnog turnira "Andrija Anković" u Gabeli, naš tim je savladao Zrinjski iz Mostara golom Alekse Marušića u samom finišu utakmice.

HŠK Zrinjski Mostar - FK Sutjeska 0:1 (0:0)

Stadion “ Perica Pero Pavlović “ Gabela

Gledalaca oko 200

Sudija: Darko Obradović

Pomoćnici: Musa Jure, Boris Dujmović i Armin Jelin

89’ – 0:1  Aleksa Marušić nakon šuta Nemanje Nedića​

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C), Bakrač, Radišić, Ma. Vučić, Mi. Vučić, Lončar, Stefanović, Janković, Denković, Ivanović i Božović. Igrali su još: Ličina, Nedić, Stijepović, Bubanja, Vujović, Poček, Osmajić, Merdović, Kordić, Marušić i Marković.

HŠK Zrinjski Mostar: Trifković, Galić, Barišić, Jakovljević, Jamar, Stojkić (C), Perišić, Hajdarević, Filipović, Jović, Handžić. Igrali su još: Soldo, Kadušić, Pezer, Čivijak, Gržan,Šunjić, Aćimović, Duraković, Kokorović, Hairlahović, So.

Bez obzira na loše vremenske uslove, naši momci su prikazali dobru igru i bili bolji rival od aktuelnog šampiona BiH tokom većeg dijela meča.

Prvu šansu na meču u 10. minutu imala je ekipa Zrinjskog, ali je šut Jovića sa oko 20m lako zaustavio Giljen.

Minut kasnije, naš ofanzivac Božović imao je stoprocentnu priliku ali je sa pet metara šutirao preko gola Trifkovića.

U drugom poluvremenu, tačnije u 70. minutu, prečka je bila saveznik Zrinjskog nakon sjajnog šuta Lončara.

Na kraju, plavi su zasluženo stigli do pogotka. Igrao se u 89. minut. Igor Poček je izveo skraćeni korner, a nakon šuta Nemanje Nedić, a loptu u gol je sproveo mladi Aleksa Marušić.

Naša ekipa će se sjutra u finalu od 15h sastati sa domaćinom - ekipom GOŠK Gabela, koja je u drugom polufinalnom meču bila bolja od splitskog Hajduka rezultatom 2:1. U utakmici za 3. mjesto od 13h snage će odmjeriti Zrinjski i Hajduk.

Autor: Boris Kankaraš