16.5.2018. 20:52
Rudar bolji nakon preokreta

Izabranici Nikole Rakojevića danas su u Pljevljima, u derbiju 34. kolu Telekom 1. CFL, poraženi od ekipe Rudara rezultatom 2:1.

FK Rudar – FK Sutjeska 2:1 (0:0)
Stadion pod Golubinjom, Pljevlja
Gledalaca: 400

Sudija: Nikola Vođević
Pomoćnici:  Jovica Tatar i Veselin Đuranović

80’ Stefan Denković
82’ Rodoljub Paunović
88’ Rodoljub Paunović

Naša ekipa počela je meč u sledećem sastavu: Giljen (C), Bakrač, Nedić, Ma. Vučić, Radulović, Stefanović, Janković, Ivanović, Osmajić, Merdović i Marušić. Igrali su još: Denković, Vuković i Poček.

FK Rudar: Agović, Racković, Tanimoto, Macanović, Kuč, Kartal, Tomašević, Golubović (C), Zečević, Bošnjak i Paunović. Igrali su još: Burzanović, Janketić i Vuković.

U manje zanimljivom prvom dijelu utakmice, viđena je borbena igra, uz dosta prekida.

Prvi su zaprijetili domaći u 15. minutu preko Kuča, ali je Giljen bio siguran.

Igrao se 24.minut, kada je Paunović pokušao sa distance, međutim nije bilo promjene rezultata.

Minut kasnije Bošnjak je sjajnim solo prodorom ušao u šesnaesterac, gađao, ali je Giljen zaustavio njegov udarac.

U 41. minutu, Bošnjak je centaršutom pronašao Paunovića, čiji udarac završava preko gola.

Pred sam kraj poluvremena, prva ozbiljnija prilika za našu ekipu. Merdović je sjajno uposlio Marušića, a ovaj šutirao pravo u Agovića.

U drugom poluvremenu, pored tri postignuta pogotka, viđena je kvalitetnija i zanimljivija igra.

Na samom startu drugog dijela opet prilika za domaće, Bošnjak je centrirao, a Macanović bio najviši u skoku i šutirao glavom tik pored stative.

U 72. minutu, sjajan prodor Denkovića po lijevoj strani, koji je pronašao Osmajića, čiji udarac glavom završava pored gola domaćih.

Igrao se 80. minut kada je naš tim došao do vođstva. Osmajić je dugom loptom pronašao Ivanovića, on se oslobodio čuvara i centaršutom pronašao Denkovića, koji je fenomenalnim udarcem glavom matirao nemoćnog Agovića.

Minut kasnije, Merdović je mogao da udvostruči prednost, ali njegov šut zaustavlja čuvar mreže domaćih.

U 82. minutu Pljevljaci dolaze do izjednačenja. Nakon centaršuta Bošnjaka, Paunović je glavom matirao Giljena.

Samo šest minuta kasnije, iz slične akcije Rudar dolazi do potpunog preokreta, a Paunović glavom postiže svoj drugi gol za konačnih 2:1.

U narednom, pretposlednjem kolu, koje se igra u subotu 19. maja, plavi će na svom terenu ugostiti fenjeraša – ekipu Dečića, koja će naredne sezone igrati u Drugoj ligi.

Treba napomenuti da ova utakmica nema rezultatski značaj ni za jedne ni za druge, a ovom prilikom biće upriličena dodjela šampionskog pehara.

Utakmica sa ekipom Dečića igraće se u noćnom terminu, od 20 časova, uz direktan prenos na TV Arenasport.

Autor: Boris Kankaraš