24.6.2021. 21:23
Remi u prijateljskom meču protiv Vlaznije

U prvom od tri pripremna meča, koliko će naša ekipa odigrati u okviru priprema na Zlatiboru, Plavi su danas remizirali sa Vlaznijom, konačnim rezultatom 1:1.

Oba pogotka su viđena u prvom dijelu meča. Marković je donio prednost našoj ekipi lijepim golom u 21. minutu, da bi Dilaver u 33. zatresao mrežu udarcem sa bijele tačke za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

FK Sutjeska - KF Vllaznia 1:1 (1:1)

Prijateljska utakmica

Tereni Švajcarija, Zlatibor

1:0 Marković (as Matanović) 21'
1:1 Dilaver (P) 33'

FK Sutjeska: Giljen (C) (od 60. Ličina), Grivić (od 60. Pajović), Mitrović (od 60 Fubljević), C. Augusto (od 46. Bubanja), Matanović (od 46. Marušić), Eraković (od 60. Janjić), Drinčić (od 67. Kecojević), Vuković M (od 46. Lazarević), Marković (od 60. Bojović (od 83. Vuković D)), Stijepović (od 60. Vlahović), Raičević (od 46. Willian)

KF Vllaznia: Zogović, Gurishta, Adili, Imami, Bulatović, Krymi, Jonuzi, Da Silva, Kruja, Đurđević, Dilaver.

U prvih 20. minuta viđena je borbena igra na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika za gol.

Vlaznija je prvi put zaprijetila u 21. minutu preko Gurishte, ali je Giljen sigurno odbio njegov udarac.

U nastavku akcije, Matanović šalje sjajnu dugu loptu za Markovića, koji se sjajno oslobodio čuvara, izborio poziciju za šut i udarcem desnom nogom donio prednost našoj ekipi.

Gurishta je u 32. minutu uputio dobar centaršut iz slobodnog udarca sa desne strane, Imami šutirao glavom, Giljen uz pomoć prečke fenomenalno odbranio udarac, ali je u nastavku lopta pogodila Grivića u ruku - a sudija pokazao na bijelu tačku.

Dilaver je sigurno izveo penal i poravnao rezultat na 1:1.

U 37. minutu loša reakcija na dubinsku loptu, Vlaznija je imala situaciju "dva na jedan", ali je Dilaver bio sebičan, a Giljen dobro postavljen.

Marko Vuković je šutirao iz slobodnog udarca u 42. minutu, lopta završila malo preko gola.

U 53. minutu dobar centaršut Williana sa desne strane, udarac Markovića glavom malo pored gola.

Igrao se 59. minut kada je Kruja šutirao preko gola.

U 70. minutu dobar prodor krilnog napadača ekipe iz Skadra, Ličina je odličnim padom u noge pokupio loptu.

Tri minuta kasnije neobična situacija a krivac je teren stadiona Švajcarija. Lopta je na ivici šesnaesterca nezgodno odskočila i prevarila Ličinu koji se u nastavku akcije ispravio i pokupio je iznad glave Dilavera.

Dilaver je pokušao i u 75. minutu, naš čuvar mreže sigurno intervenisao nogom.

Bojović je u 76. minutu prihvatio loptu, lijepo se okrenuo, ušao u sredinu i šutirao lijevom nogom pored gola.

U 77. minutu Willian sjajnim driblinzima prolazi pored Bulatovića i centrira, golman Zogović nesiguran, ali na kraju ipak umirio loptu.

U 81. minutu Bojović šalje loptu u prostor za Marušića koji je izašao sam ispred Zogovića, ali nije uspio da ga savlada.

Do kraja susreta još dva pokušaja ekipe koja je osvojila Kup Albanije. Prvo je Kruja pokušao u 85. minutu, zatim i Kalezić u 88. - Ličina oba puta bio na visini zadatka.

Plavi će na priprema odigrati još dva prijateljska susreta. Za nedjelju je zakazan meč protiv Zlatibora, a prije povratka u Nikšić, naša ekipa će se sastatiti sa Kolubarom.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska