30.5.2020. 22:52
Remi u goleadi protiv Koma

U 24. kolu Telekom 1. CFL, istorijskom po tome što se prvi put svaki meč igrao pod reflektorima i bez prisustva gledalaca, Plavi su remizirali protiv Koma, konačnim rezultatom 3:3. Nakon zaostatka od 3:1, golovima Markovića i Kojaševića u samoj završnici naša ekipa je došla do jednog boda.

3:3 Kojašević 90+5'

FK Kom: Ljuljanović, Popović (K) (od 74. Golubović) , Mitrović, Đurković, Račić, Hot (od 88. Nuculović), Orlandić (od 88. Milić), Kaluđerović, Gardašević (od 67. Sentoku), Milović, Petrović - Njegoš
Rezerve: Novović, Nuculović, Milić, Grbović, Golubović, Sentoku, Vujović, Vlahović, Radulović

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Nedić (od 82. Cicmil), Kojašević, Janković, Nikolić, Ćetković (od 88. Marušić), Bulatović, Osmajić (od 71. Marković), Bubanja (od 46. Dubljević), Vučić (od 82. Vlaisavljević)
Rezerve: Ličina, Eraković, Šofranac, Dubljević, Božović, Marušić, Marković, Cicmil, Vlaisavljević

Već u drugom minutu meča ekipa Koma dolazi do prednosti. Naši defanzivci su tražili ofsajd, a njihovu nespremnost je iskoristio Gardašević koji je dobio loptu u prostor, bio brži od njih i savladao Giljena udarcem lijevom nogom sa desetak metara.

U 29. minutu velika prilika za ekipu Koma. U sličnoj situaciji kao god prvog gola, Gardašević je izašao sam ispred Giljena, ali je naš kapiten sjajnom odbranom sačuvao mrežu.

Dva minuta kasnije nije bilo odbrane za naš gol. Mitrović je snažnim udarcem sa oko 25 metara od savladao Giljena za 2:0.

Nakon drugog gola domaćih, Plavi preuzimaju terensku inicijativu i pokušavaju da smanje prednost što im je pošlo za rukom u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Kojašević je šutirao sa dvadesetak metara od gola, lopta je pogodila Milovića u ruku i sudija Vujović je pokazao na bijelu tačku.

Jedanaesterac je sigurno izveo Stefan Nikolić, lopta je otišla u jednu, a golman u drugu stranu za rezultat 2:1 na kraju prvog poluvremena.

Prvi dio drugog poluvremena donio je borbenu igru sa obje strane, bez ozbiljnijih prilika za gol.

U 60. minutu nakon centaršuta Ćetkovića, Grivić je volej udarcem pokušao da poravna rezultat, ali je lopta završila preko gola.

Mitrović je u 63. minutu imao priliku da postigne svoj drugi gol na meču. Opet je oprobao udarac sa distance, ali je ovaj put lopta završila pored gola.

U 70. minutu Kom postiže gol za 3:1. Nakon centaršuta sa lijeve strane Sentoku je bio najviši u skoku, njegov udarac glavom je zaustavio Giljen, ali je na odbijenu loptu natrčao Hot i zatresao mrežu.

U samoj završnici meča Plavi su smanjili prednost domaćih na 3:2. Marković se odlično zagradio u šesnaestercu domaćih, primio loptu na grudima i sjajnim udarcem pod prečku postigao gol.

Plavi su do kraja meča svim silama pokušali da dođu do boda i to su uspjeli u poslednjim trenucima meča.

Marković se još jednom odlično zagradio i izborio slobodan udarac iz povoljne prlike za gol.

Loptu je namjestio Kojašević i u svom stilu, sjajnim udarcem, prebacio živi zid i savladao Ljuljanovića za konačnih 3:3.

U narednom kolu, naša ekipa će u srijedu u Nikšiću dočekati Petrovac.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska