22.2.2020. 18:13
Remi u derbiju sa Iskrom

U derbiju 21. kola Telekom 1. crnogorske lige naša ekipa je remizirala sa Iskrom 1:1. Poveli smo golom Dragana Grivića u 27. minutu, a konačan rezultat postavio je Zoran Petrović u 59. minutu.

FK Sutjeska - FK Iskra 1:1 (1:0)

Gradski stadion Nikšić

Sudija: Milovan Milačić

Strijelici:
1:0 Grivić (as Janković) 27'
1:1 Petrović 59'

Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Ciger, Janković, Nikolić, Eraković (od 64' Ćetković) , Šofranac, Osmajić, Bubanja, Marković (od 83' Božović), Vučić (od 73' Janjić)
Rezerve: Ličina, Janjić, Nedić, Ćetković, Božović, Cicmil, Vlaisavljević

Iskra: Blažić, Kato (od 75' Mandić), Malešević, Camaj, Šahman, Vukotić (od 60' Rogošić), Đurišić, Drinčić (C), Obradović, Vuković (od 70' Milić), Petrović
Rezerve: Spasojević, Kumburović, Lakić, Rogošić, Milić, Mandić, Jovanović

Prvu priliku za gol na ovom meču imala je naša ekipa u 8. minutu. Janković se izborio za loptu i probio po sredini, dodao do Vučića koji je šutirao lijevim nogom, ali je lopta završila pored gola.

Iskra je najveću šansu u prvom poluvremenu imala u 12. minutu.  Šahman je šutirao sa nekih desetak metara od gola, ali je Giljen odlično odbranio i skrenuo loptu u korner.

U 27. minutu Plavi dolaze do prednosti. Vučić je izveo udarac iz ugla, primjetio samog Jankovća i dodao mu loptu. U nastavku akcije Janković centrira i pronalazi Grivića koji je efektnim volej udarcem zatresao mrežu gostiju.

U 34. minutu Janković iz slobodnog udarca još jednom odlično centrira, ali Marković nije uspio da realizuje veliku priliku za gol.

Marković je još jednom pokušao u završnici poluvremena, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara završio preko gola.

Iskra dolazi do izjednačenja u 59. minutu. Naši defanzivci nisu uspjeli da stignu loptu nakon centaršuta sa lijeve strane, Petrović se ubacio na drugu stativu i postigao gol.

Do kraja meča se igralo u dobrom tempu, obje ekipe su išle na tri boda.

U samoj završnici meča smo imali prilike da dođemo do pobjede. Osmajić je nakon prodora po lijevoj strani oboren na ivici šesnaesterca. Naši igrači su tražili penal, ali je sudija Milačić smatrao da je prekršaj bio van kaznenog prostora.

Ćetković je izveo prekid, odigrao povratnu loptu za Jankovića kojeg niko nije pratio, ali je njegov udarac završio preko gola.

U poslednjem napadu još jedna diskutabilna odluka. Ćetković je u duelu sa defanzivcem Iskre oboren na zemlju, svi su očekivali da će to biti jedanaesterac, ali je dosuđen prekršaj našem napadaču.

Plavi ipak nijesu uspjeli da dođu do pobjede po veoma teškim uslovima za igru zbog jakog vjetra. Mnogo jenedostajao povrijeđeni Kojašević, a Ćetković je zbog bolesti u igru ušao tek sredinom drugog poluvremena.

U narednom kolu u subotu 29. fenruara od 14h očekuje nas gostovanje Rudaru.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska