20.3.2022. 22:32
Remi sa Petrovcem - Uvećana prednost na tabeli

Naši momci ni u trećem međusobnom duelu ove sezone nisu uspjeli da savladaju Petrovac - današnji meč na stadionu kraj Bistrice završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Plavi su došli do prednosti u 57. minutu, kada je Janjić zatresao mrežu fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca, da bi bod svojoj ekipi donio Jovan Vujović u 75. minutu, sigurnim udarcem sa bijele tačke.

Nakon 26. kola naša ekipa ima jedanaest bodova više u odnosu na svog najbližeg pratioca, ekipu Budućnosti, koja je na domaćem terenu poražena od Jezera.

FK Sutjeska - OFK Petrovac  1:1 (1:0)

Telekom 1. CFL R26/36

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Janjić (as Nikač) 57'
1:1 Vujović (P) 75'

FK Sutjeska: Ličina (C) - Janjić, Drešković, Mitrović, C. Augusto (od 61. Bubanja), Matanović, Nikač (od 75. Marković), Eraković, Drinčić, Vučić (od 24. Stijepović), Z. Alharaish (od 75. Knežević)

Rezerve: Dubljević, Grivić, Pajović, Vlahović, Bubanja, Marković, Vuković, Stijepović

OFK Petrovac: Radulović - Milić, Rolović (od 54. Gazivoda), Marković (C), Mikijelj, Bumbar, Radinović, Vujović, Boričić, Perović (od 64. Popović), Vuković (od 64. Vukčević)

Rezerve: Joksimović, Zvrko, Ivanović, Vukčević, Medigović, Osmanović, Živanović, Popović, Gazivoda

Ne baš sadržajno prvo poluvrijeme u kojem je jedinu pravu priliku imala naša ekipa, na isteku 14. minuta.

Drešković je poslao loptu u prostor, Nikač prihvatio, izašao ispred Radulovića i šutirao, ali je golman gostiju odbranio.

Naši momci su mnogo bolje igrali u drugom poluvremenu. Od prvog minuta  nastavka uslijedio je pritisak i pretežno se igralo na polovini protivnika.

Plavi dolaze do prednosti u 57. minutu kada je Janjić nakon dodavanja Nikača zatresao mrežu fenomenalnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

U 69. minutu smo propustili veliku priliku da dupliramo prednost - Bubanja je uposlio Nikača, golman gostiju dobro ušao u šut i odbranio, Mitrović naletio na odbijenu loptu i prebacio prazan gol sa desetak metara.

Ekipa Petrovca nije ozbiljnije prijetila na današnjem susretu, ali su u 75. minutu iskoristili trenutak nepažnje i na taj način došli do boda.

Popović je presjekao povratnu loptu koju je odigrao Drešković, izašao ispred Ličine, a naš kapiten na današnjem meču ga oborio u kaznenom prostoru, pa je sudija Cvijović pokazao na bijelu tačku.

Jovan Vujović je sigurno izveo penal i postavio konačnih 1:1.

Do kraja susreta, Božo Marković je u dva navrata bio u prilici da donese pobjedu našoj ekipi, ali je rezultat na kraju ostao nepromijenjen.

Prvo je u 81. minutu šutirao sa prve stative nakon centaršuta Kneževića, ali je Radulović dobro intervenisao. Šest minuta nakon toga, još jedan centaršut Kneževića, loša reakcija defanzivca Petrovca, ali Marković šutira preko gola iz izgledne pozicije.

Nakon 26. kola slijedi reprezentativna pauza. Poziv selektora Radulovića za prijateljske utakmice sa Jermenijom i Grčkom dobila su tri naša igrača: Meldin Drešković, Nikola Janjić i Novica Eraković

Po završetku obaveza u nacionalnim timovima, Plavi će u 27. kolu gostovati ekipi Mornara.

Autor: Vasilije Lalović