1.3.2022. 19:59
Remi pod Golubinjom

Nakon pobjeda nad Zetom i Jezerom u drugom dijelu šampionata, Plavi su danas remizirali sa Rudarom, po izuzetno teškom terenu stadiona pod Golubinjom.

Naša ekipa je došla do prednosti golom Vladimira Jovovića u 26. minutu, da bi konačnih 1:1 postavio Živković iz penala u poslednjem minutu prvog poluvremena.

FK Rudar - FK Sutjeska 1:1 (1:1)

Telekom 1. CFL R22/36

Stadion pod Golubinjon, Pljevlja

0:1 Jovović (as Matanović) 26'
1:1 Živković (P) 45+1'

FK Rudar: Agović, Prenkočević (od 46. Vujanović), Čavor, Banović (od 54. Krneta), Kašćelan, Peličić, Golubović A (C) (od 66. Golubović M), Matsui, Popović, Živković (od 66. Kasalica), Gašević

Rezerve: Vojinović, Kasalica, Golubović M, Vujanović, Krneta, Krstonijević, Ernec, Čepić, Golubović S

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 86. Pajović), Drešković, Mitrović, Matanović, Eraković, Drinčić, Marković (od 72. Knežević), Vučić, Z. Alharaish (od 66. Nikač), Jovović

Rezerve: Ličina, Pajović, C. Augusto, Nikolić, Nikač, Bubanja, Bojović Mat, Stijepović, Knežević

Utakmica u Pljevljima počela je minutom ćutanja, u čast preminulog Jovana Joje Damjanovića, dugogodišnjeg igrača i kapitena Plavih.

Naši momci su pokušali da nametnu svoj ritam i prepoznatljiv stil igre, ali to nije bilo nimalo lako po vrlo teškom terenu i uslovima za igru.

Plavi dolaze do prednosti u 26. minutu. Izvanredna lopta Matanovića, Jovović prolazi pored Agovića i pogađa mrežu domaćih.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Drešković pravi prekršaj u kaznenom prostoru, sudija Pajović pokazuje na bijelu tačku.

Giljen "čita" stranu na koju je šutirao Živković, međutim bio je to neodbranjiv udarac, pa se na petnaestominutni odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

I u drugom poluvremenu konstantan pritisak naše ekipe. Jovović je u 56. minutu tražio penal, Pajović odmahnuo rukom.

Deset minuta kasnije Drinčić šalje loptu iza leđa Agovića, ali je pogodak poništen jer je Mitrović prethodno igrao rukom.

U 83. minutu Eraković šutira glavom pored gola nakon centaršuta Filipa Kneževića, našeg najnovijeg pojačanja koji je danas odigrao prve minute na zvaničnim utakmicama u dresu naše ekipe.

Vrlo uzbudljiva završnica meča. Prvo je Rudar u 90. minutu imao sjajnu priliku iz kontre, ali je Giljen fenomenalno intervenisao.

U trećem minutu sudijske nadoknade Matanović šutira nakon centaršuta Pajovića, nakon toga stopostotna prilika za našu ekipu, ali su domaći ipak nekako rasčistili, pa je na kraju ostalo onih 1:1 iz prvog poluvremena.

Nakon 22. kola, Plavi zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 48 bodova. U naredna tri kola nas očekuju tri derbi utakmice, a protivnici će redom biti Iskra, Dečić i Budućnost.

Meč sa Iskrom zakazan je za subotu, na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Vasilije Lalović