5.8.2018. 22:43
Remi plavih na startu sezone

Izabranici Nikole Rakojevića večeras su, na stadionu kraj Bistrice remizirali sa ekipom Mornara iz Bara rezultatom 1:1, u prvom kolu 13. izdanja Telekom 1. CFL.

FK Sutjeska- FK Mornar
Stadion kraj Bistrice
Gledalaca: 500
Sudija: Radoje Pajović
Pomoćnici: Ivan Bogdanović i Miodrag Brajović

1'- Džanović
18'- Marko Vučić

Plavi su nastupili u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Bulatović, Lončar, Bubanja, Osmajić, Merdović i Božović. Igrali su još: Vuković, Kordić i Alharaish.

Ekipa Mornara počela je u sledećem sastavu: Đurović, Bigović, Marković, Vujošević, Pajović, Vukmarković, Kalačević, Molabećirović, Džanović, Merdović i Jovančov (C). Igrali su još: Leković, Barjaktarović i Martinović.

Nije dobro počelo za naše fudbalere, već u prvom minutu utakmice gosti su stigli do prednosti. Nakon greške na sredini terena, kapiten Mornara- Jovančov je šutirao sa distance, Giljen odbranio, a na odbijenu loptu je natrčao Džanović i zakucao je u mrežu za vođstvo svoje ekipe od 0:1.

U 18. minutu naša ekipa stiže do izjednačenja, Marko Vučić je prelijepim golom sa oko 35 metara matirao nemoćnog Đurovića.

Sedam minuta kasnije, upravo je Marko Vučić izveo korner, Cicmil bio najviši u skoku, a njegov udarac glavom završava malo iznad gola.

Igrao se 29. minut, kada je Bubanja mogao plavima da donese prednost, fenomenalno je šutirao sa distance, međutim bio je umalo neprecizan.

Dva minuta prije isteka prvog poluvremena sjajna akcija Božovića i Osmajića na malom prostoru, ali pokušaj Božovića ukrotio je Đurović, tako da nije bilo promjene rezultata.

U drugom dijelu utakmice, Sutjeska je bila mnogo bolji rival, imala posjed, ređala šanse, dok se protivnik grčevito branio da sačuva bod...

Prvu priliku u nastavku imao je naš tim, u 54. minutu, Nedić je gađao glavom, a siguran je bio čuvar mreže gostiju.

Pet minuta kasnije, Miloš Vučić je sjajno izveo prekid iskosa sa desne strane, najviši u skoku bio je Cicmil koji je umalo pogodio, ali lopta je otišla tik iznad prečke.

Nedugo zatim, Marko Vučić je odlično uposlio Božovića, a ovaj sa peterca prebacuje gol Đurovića.

U sledećem napadu plavih, Bulatović je pokušao sa ivice šesnaesterca, međutim njegov udarac odlazi malo pored gola.

Naša ekipa je u tim momentima napravila veliki pritisak na protivnika, pokušavali su, prvo Lončar, zatim Merdović, pa onda i Osmajić, ali bez prave završnice.

Bulatović je u 87. minutu iz auta pronašao Cicmila, a naš štoper je bio neprecizan...

Kordić je u sudijskoj nadoknadi mogao da donese tri boda našim fudbalerima, međutim golman gostiju Đurović je odbranio njegov udarac, skrenuvši loptu u korner.

U narednom 2. kolu prve crnogorske fudbalske lige, koje se igra u subotu 11. avgusta, plavi će gostovati još jednom povratniku u elitni rang, ekipi Lovćena, a meč je zakazan za 17:30h.

Autor: Boris Kankaraš