26.5.2018. 20:32
Rapsodija plavih Pod Goricom, Ivanović najbolji strijelac CFL

U derbiju poslednjeg 36. kola Telekom 1. CFL, koji je odigran na stadionu pod Goricom, izabranici Nikole Rakojevića savladali su ekipu Budućnosti rezultatom 3:2.

FK Budućnost – FK Sutjeska 2:3 (0:2)
Stadion pod Goricom, Podgorica
Broj gledalaca: 500

Sudija: Jovan Kaluđerović
Pomoćnici: Danijel Dević i Dragan Vujović

22’ Luka Merdović
45’ Marko Vučić
51’ Igor Ivanović
86’ Darko Nikač
90’ Miljan Vlaisavljević

Naša ekipa počela je meč u sledećem sastavu: Ličina, Nedić, Radišić, Mi. Vučić (C), Ma. Vučić, Stefanović, Bubanja, Janković, Denković, Ivanović i Merdović. Igrali su još: Osmajić i Marušić.

FK Budućnost: Dragojević, Đurišić, Damjanović, Milić, Tučević, Nikač (C), Terzić, Raičević, Igumanović, Camaj i Vlaisavljević. Igrali su još: Sekulić, Grbić i Bakić.

Na najljepši mogući način spuštena je zavjesa na sezonu 2017/18 u 1. CFL.

U najvećem crnogorskom derbiju šampion je potvrdio dominaciju i savladao najbližeg pratioca i vicešampiona – ekipu Budućnosti rezutatom 3:2.

Tokom većeg dijela utakmice viđena je dobra i zanimljiva igra, uz pregršt šansi na obje strane.

Prvi su zaprijetili domaći u 12. minutu preko Vlaisavljevića, ali je Ličina lako zaustavio njegov udarac. Pet minuta kasnije, nakon izvedenog kornera Vlaisavljevića, glavom je gađao Tučević, ali je naš rezevni golman odlično intervenisao.

U 22. minutu sjajna akcija naše ekipe, Denković je nakon izvanrednog pasa Igora Ivanovića kroz sredinu asistirao za Merdovića, a ovaj fenomenalnim udarcem matirao nemoćnog Dragojevića za vođstvo od 0:1.

Igrao se 32. minut kada je Terzić gađao sa distance, ali je njegov udarac završio preko gola. Samo tri minuta kasnije, isti igrač je još jednom pokušao, ali je bio umalo neprecizan.

Domaći su mogli da iskoriste inicijativu u 37. minutu, nakon akcije Vlaisavljevića i Tučevića, kada je šut Tučevića izblokirao Radišić i tako otklonio opasnost.

U 45. minutu Merdović je asistirao za Ivanovića, ali je njegov udarac završio iznad gola Dragojevića.

U nadoknadi prvog dijela, fenomenalna akcija Marka Vučića i Denkovića, kada se Vučić u stilu vrhunskog napadača “probio” kroz odbranu rivala i rutinski savladao rezervnog čuvara mreže domaćih i tako udvostručio prednost.

Na samom startu drugog poluvremena još jedna sjajna akcija naše ekipe. Merdović je dodao do Denkovića, koji je fenomenalno uposlio Jankovića, čiji udarac završava tik pored stative.

Igrao se 51. minut kada je Janković dugom loptom pronašao Ivanovića, koji je preciznim udarcem savladao Dragojevića za svoj četrnaesti gol ove sezone, koji mu je donio i titulu najboljeg strijelca Telekom 1.CFL. Treba napomenuti da je Ivanović takođe izabran od strane fudbalera drugu godinu za redom za najboljeg igrača lige.

U 63. minutu Vladan Bubanja je topovskim udarcem sa preko 30 metara pokušao da iznenadi Dragojevića, ali je golman domaćih bio na visini zadatka.

Igrao se 69. minut kada je rezervista Bakić probao sa distance, ali je Ličina dobro intervenisao.

Danas veoma raspoloženi Denković je u 77. minutu mogao do gola, međutim čuvar mreže Podgoričana bio je na pravom mjestu.

Četiri minuta prije isteka regularnog dijela domaćin stiže do pogotka, kada je nakon centaršuta Vlaisavljevića loptu glavom zahvatio Damjanović, a Ličina odbranio, da bi odbijenu loptu Nikač lako sproveo u mrežu.

U samom finišu meča, potpunu nezivjesnost vratio je Vlaisavljević, na asistenciju Sekulića.

Ipak, izabranici Miodraga Džudovića nijesu mogli do izjednačenja, tako da je naš tim pobjedom završio sezonu iz snova.

Nakon ove pobjede, plavi završavaju više nego uspješnu sezonu sa 79 osvojenih bodova, 22 više u odnosu na današnjeg rivala.

Autor: Boris Kankaraš