3.11.2018. 15:53
Povrede pokvarile veliki trijumf plavih

Izabranici Nikole Rakojevića danas su u Danilovgradu ubjedljivo savladali ekipu Iskre rezultatom 0:4 u okviru 14. kola Telekom 1. CFL i tako upisali drugi vezani trijumf, ukupno sedmi u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Božo Marković 77' (p)

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Bulatović, Ma. Vučić, Grivić, Lončar, Stefanović, Ćetković, Alharaish, Božović i Osmajić. Igrali su još: Bubanja, Ličina i Marković.

FK Iskra: Blažić, Drinčić (C), Marković, Đuričković, I. Burzanović, Lakić, Malešević, Šahman, Račić, Jovanović i Milošević. Igrali su još: Karaklajić, Zvrko i Pejović.

Interesantno je da su plavi više nego ubjedljivi u međusobnom skoru ove dvije ekipe, naime Danilovgrađani su upisali svega dvije pobjede, viđen je jedan remi i čak 16 pobjeda, odnosno 17 računajući i današnji trijumf Sutjeske.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku naših fudbalera koji su bili ofanzivniji, držali loptu u nogama, ređali šanse, uz čak tri postignuta gola...

Prvu polu-priliku na utakmici imali su plavi na isteku 10. minuta. Božović je ostavio loptu za Alharaisha, čiji šut sa distance završava pored gola.

Aktuelni šampion u 20. minutu stiže do prednosti. Ćetković je tukao sa oko 25 metara i pogodio rašlje gola Blažića za velemajstorski pogodak, a to je ujedno njegov prvi gol u ovoj sezoni.

Samo tri minuta kasnije naš tim udvostručuje vođstvo. Nakon što je Alharaish ušao u šesnaesterac, lopta se odbila do Ćetkovića, koji je rutinski, sa petnaestak metara savladao golmana domaćih.

Naš šef struke morao je da mijenja u 30. minutu kada je Stefanović izašao zbog povrede, a umjesto njega u igru je ušao Bubanja.

Naša ekipa je mogla do trećeg gola u 36. minutu Ćetković je sjajno uposlio Alharaisha na desnoj strani, a on je potom centrirao za Božovića, čiji udarac sa oko tri metra odlazi malo preko gola domaćih.

U poslednjim sekundama prvog dijela Lončar postiže sjajan gol, polu-volejom sa ivice kaznenog prostora i tako čini se rešava sve dileme oko pobjednika današnjeg susreta.

Prvu priliku u nastavku, a ujedno i u meču imali su izabranici Aleksandra Nedovića u 55. minutu kada je Burzanović prošao kroz sredinu, dodao do Jovanovića, međutim njegov udarac sa desetak metara fenomenalno je zaustavio Giljen.

Upravo kod te intervencije, naš kapiten se povrijedio, pa je morao da napusti teren, a umjesto njega ušao je Ličina. Podsjetimo ovo je druga prinudna izmjena naše ekipe, nakon što je prethodno sredinom prvog dijela Stefanović morao da izađe iz igre.

U 77. minutu Blažić je skrivio jedanaesterac nad Osmajićem, a siguran izvođač sa bijele tačke bio je Marković za svoj drugi pogodak u novoj sezoni.

Nažalost tom prilikom i Blažić i Osmajić su nakon sudara glavama "zaradili" teške povrede zbog kojih su morali da napuste teren, a hitno su prevezeni u Dom zdravlja u Danilovgradu, pa su tako obje ekipe u nastavku igrale sa desetoricom pošto su prethodno izvršili sve tri izmjene.

Ćetković je mogao do het-trika u 87. minutu, poslije solo akcije pogodio je stativu gola koji je nakon povrede Blažića branio vezni igrač Iskre Danilo Marković.

Nakon ove ubjedljive pobjede plavi se sada nalaze na čelu tabele sa 25 osvojenih bodova, koliko ima i ekipa Budućnosti (uz utakmicu manje) koja se danas od 15:30h u derbiju 14. kola sastaje sa ekipom Zete.

U narednom 15. kolu prve crnogorske fudbalske lige naš tim dočekuje ekipu OFK Titograda, a utakmica se igra u subotu 10. novembra na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš