20.10.2018. 16:28
Poraz plavih u Petrovcu

Izabranici Nikole Rakojevića danas su u gostima poraženi od ekipe Petrovca minimalnim rezultatom u okviru 12. kola Telekom 1. CFL.

OFK Petrovac - FK Sutjeska 1:0 (0:0)

Stadion Pod Malim brdom
Gledalaca 200

Sudija: Mileta Šćepanović
Pomoćnici: Ivan Bogdanović i Nikola Razić

Jovan Vučinić 75'

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu : Giljen (C), Nedić, Bulatović, Grivić, Ma. Vučič, Stefanović, Lončar, Grbović, Ćetković, Merdović i Osmajić. Igrali su još: Marković, Alharaish i Božović.

OFK Petrovac: Popović, Vujačić, Yamamoto, Prenkočević, Kajević, Vujović, Marković, Tachibana, Mikijelj (C), Kalezić i Pajović. Igrali su još: Vulaj, Vučinić i Kopitović.

Zanimljivo da je ovo bio duel dvije najefikasnije ekipe dosadašnjeg dijela prvenstva.

Ono što raduje jeste da se naš desni bek i mladi reprezentativac Crne Gore Dragan Grivić oporavio od povrede koljena koju je "zaradio" u meču sa Iskrom 25. avgusta i tako se našao u startnoj postavi za današnji susret.

Tokom prvih 45 minuta viđen je manje zanimljiv fudbal uz bolju i agresivniju igru naše ekipe koja je imala posjed, stvorila par šansi, međutim bez prave završnice, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je naš tim u 15. minutu kada je Lončar sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola Popovića.

Pet minuta kasnije, Grivić je prošao po desnom boku, centrirao, a Merdović je zamalo zakasnio da sprovede loptu u mrežu domaćih.

U 22. minutu viđena je jedna sporna situacija. Grivić je pao u kaznenom prostoru Petrovčana, međutim sudija Šćepanović je smatrao da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

Na samom startu nastavka dobra prilika za našu ekipu. Kombinovali su Merdović i Osmajić, potom je Vučić centrirao sa lijeve strane pravo do Ćetkovića čiji udarac sa oko sedam metara završava pravo u ruke Popovića.

Samo dva minuta kasnije plavi su mogli do vođstva. Opet je Lončar gađao lijevom nogom sa oko 18 metara, ali lopta je otišla tik pored desne stative golmana domaćih.

Iz možda prve prave šanse na utakmici  izabranici Rudolfa Marčića stižu do prednosti u 75. minutu. Poslije izvedenog kornera sa desne strane viđena je gužva u našem šesnaestercu, a najbolje se snašao rezervista Vučinić i proslijedio loptu iza leđa Giljena za vođstvo svoje ekipe od 1:0.

Do kraja meča nije bilo konkretnijih prilika, pa je tako naša ekipa prekinula pozitivnu seriju od četiri utakmice bez poraza, dok je ekipa Petrovca upisala prvu pobjedu poslije tri vezana poraza.

Nakon ovog poraza plavi se nalaze na 4. mjestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova koliko ima i trećeplasirana ekipa Zete, sa dva boda manje od ekipe Budućnosti, odnosno tri boda zaostatka za vodećom ekipom Titograda, a upravo će prve dvije ekipe odmjeriti snage u poslednjoj utakmici 12. kola prve crnogorske fudbalske lige koja se igra danas od 16 časova.

U narednom 13. kolu aktuelni šampion dočekuje ekipu Rudara iz Pljevalja, a utakmica se igra u subotu 27. oktobra. Plavi u srijedu imaju i obavezu u Kupu Crne Gore, ali bi gostovanje ekipi Iskre u Danilovgradu trebalo da bude formalnost nakon 3:0 iz prve utakmice na našem stadionu.

Autor: Boris Kankaraš