31.10.2020. 19:49
Poraz Plavih u derbiju

Plavi su pretrpjeli poraz od Budućnosti u najvećem crnogorskom derbiju. Jedini gol na meču je postigao Draško Božović u 15. minutu na asistenciju Igora Ivanovića.

FK Sutjeska - FK Budućnost 0:1 (0:1)

0:1 Božović 15'

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica)

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić (od 83. Janjić), Ćetković, Eraković, Šofranac, Bulatović, Dubljević B ( od 52. Adrović), Osmajić, Bubanja (od 65. Kojašević), Vuković M (od 83. Marušić), Stijepović ( od 52. Pajović)

Rezerve: Ličina, Janjić, Pajović, Mitrović, Kojašević, Janković, Adrović, Marušić, Cicmil

FK Budućnost: Dragojević, Milić, Mirković, Ivanović, Božović (C), Raičković, Moraitis (od 66. Vujačić), Adžić, Bojović, Ćuković, Vučić

Rezerve: Pavličić, Mijović, Vujačić, Babić, Ćetković, Zarubica, Vlahović, Janketić

Prvi pokušaj na danšnjem meču bilježimo u trećem minutu kada je Bojović pokušao sa velike distance, ali je Giljen bio siguran.

Naša ekipa je prvi put zaprijetila u 7. minutu. Stijepović je uputio centaršut sa lijeve strane, Osmajić se dobro ubacio, ali nije zahvatio loptu.

Budućnost je u 11. minutu propustila veliku priliku da dođe do prednosti. Božović je poslao loptu u prostor za Ivanovića koji je izašao ispred Giljena i šutirao, ali je lopta završila pored gola.

Budućnost u 15. minutu dolazi do prednosti. Ivanović je dubinskom loptom kroz sredinu uposlio Božovića koji je sigurno realizovao priliku koja mu se ukazala i postigao gol za 0:1.

Gosti su vodeći gol postigli u trenucima dok je naša ekipa bila za igračem manje u polju, jer se Dubljeviću ukazivala ljekarska pomoć pored terena.

Od trenutka kada smo primili gol, uslijedio je period igre u kojem je naša ekipa bila bolji rival na terenu.

Plavi su u 18. minutu imali najbolju priliku u prvom poluvremenu. Vuković je izveo prekid sa lijeve strane i pronašao usamljenog Grivića koji je šutirao glavom pored gola.

U 29. minutu ponovo šansa za Grivića. Još jednom je šutirao glavom nakon centaršuta Ćetkovića, ali je Dragojević zaustavio njegov udarac.

U 34. minutu je Grivić pokušao iz slobodog udaraca sa nekih dvadeset pet metara, ali nije prebacio živi zid.

Igrao se 42. minutu kada je Bubanja nakon udarca iz ugla šutirao glavom preko gola.

U 47. minutu slobodan udarac za ekipu Budućnosti sa ivice šesnaesterca. Nakon uigrane kombinacije gostujućih igrača, Ivanović je sa nekih petnaest metara šutirao preko gola.

Mladi Dubljević je u 49. minutu dobro šutirao sa nešto više od dvadeset metara, ali je iskusnj Dragojević sigurno reagovao.

U 55. minutu Plavi nisu iskoristili najbolju priliku na današnjem meču. Osmajić je poslao loptu u prostor za Ćetkovića koji je sa desne strane ubacio za usamljenog Adrovića, ali je naš napadač sa pet metara poslao loptu preko gola.

U 67. minutu je Bojović je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je naš kapiten sigurno intervenisao.

U drugom dijelu drugog poluvremena, naša ekipa je na sve načine pokušavala da dođe do gola, pa je to ostavljalo prostor ekipi Budućnosti za veliki broj kontranapada.

U 81. minutu Raičković šutira sa nešto više od šesnaest metara, ali Giljen još jednom dobro reaguje.

Dva minuta kasnije je Ćuković šutirao glavom preko gola, iz izgledne pozicije za gol, sa pet-šest metara.

Bojović je u 86. minutu imao još jednu priliku da potvrdi pobjedu svog tima. Šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali je Giljen fenomenalno odbranio i taj udarac.

Poslednji pokušaj da dođe do gola i boda na današnjem meču, naša ekipa je imala preko Kojaševića u 89. minutu, ali je njegov udarac završio preko gola.

U narednom kolu nas očekuje gostovanje ekipi Iskre iz Danilovgrada. Taj meč je zakazan za srijedu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska