26.5.2021. 1:01
Poraz od Titograda u meču bez rezultatskog imperativa

Plavi su na zatvaranju sezone poraženi od ekipe Titograda. Naši momci su napadali sve vrijeme, imali više od igre, ali i pored velikog broja izglednih prilika samo su jednom uspjeli da savladaju Spasojevića.

FK Sutjeska - OFK Titograd 1:2 (1:2)

Telekom 1. CFL R36/36

0:1 Mandić 2'
1:1 Osmajić (as Eraković) 22'
1:2 Roganović M 32'

FK Sutjeska: Ličina (C) - Janjić, Grivić, C.Augusto (od 75. Ćetković), Eraković, Vlahović (od 46. Cicmil), Dubljević B (od 75. Pajović), Osmajić, Bubanja, Marušić, Stijepović

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Ćetković, Bojović, Kecojević, Vuković M, Raičević, Cicmil

OFK Titograd: Spasojević, Roganović B, Muzurović (od 69. Pejović), Peličić, Bojović, Novović (C), Roganović M, Boričić, Brnović, Shimokawa, Mandić (od 69. Pavićević)

Rezerve: Joksimović, Škrijelj, Pavićević, Vujačić, Turusković, Osmanović, Savković, Pejović, Mihaljević

Titograd je došao do prednosti već u 2. minutu kada je Mandić nakon kratakog pasa Augusta iskoristio priliku koja mu se ukazala i postigao gol.

Prvi pokušaj naše ekipe zabilježen je u 5. minutu - Osmajić sa velike distance šutirao pored gola.

Minut kasnije, Dubljević šutira unutrašnjim dijelom stopala iz slične pozicije, lopta završila visoko preko gola.

Eraković je u 8. miniutu odigrao loptu u prostor za Osmajića koji se dobro izborio za poziciju, ali je izblokiran prilikom udarca.

U 9. minutu Janjić izvodi korner sa desne strane, lopta se odbila do Augusta koji šutira, na kraju Osmajić iz okreta pokušava za malo pored gola.

Titograd je imao priliku u 14. minutu da duplira prednost nakon centaršuta, ali je Boričić neometan promašio loptu.

Osmajić je u 19. minutu šutirao nakon centaršuta Augusta, lopta od bloka završila pored stative.

Plavi dolaze do izjednačenja u 22. minutu. Eraković je iznio loptu sa svoje polovine, zatim odigrao dupli pas sa Grivićem i na kraju odigrao povratnu loptu za Osmajića koji je postigao svoj 13. gol u sezoni.

Augusto je u 26. minutu odigrao loptu u prostor za Osmajića, ali je Spasojević prvi došao do lopte.

U 30. minutu fenomenalan udarac Marušića sa dvadeset metara, Spasojević vrhovima prstiju kači loptu koja je uzdrmala prečku i odbila se do Dubljevića - njegov udarac izblokiran.

Gosti dolaze do nove prednosti u 32. minutu. Brnović je centrirao iz slobodnog udarca, Janjić nespretnom reakcijom glavom vratio loptu u svoj peterac, a Marko Roganović polumakazicama postigao gol za, ispostaviće se, konačnih 1:2.

Marušić je u 36. minutu zatresao mrežu Titograda nakon centaršuta Dubljevića, pogodak poništen zbog ofsajda.

U 42. minutu su lijepo kombinovali Dubljević, Eraković i Osmajić, lopta je nakon centaršuta Osmajića završila u korneru.

Stijepović je bio u prilici nakon kornera i tražio jedanaesterac, sudija Milačić odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

U 43. minutu pokušaj Erakovića sa ivice šesnaesterca, lopta ide daleko od gola.

Marušić je u 45. minutu ostao na zemlji nakon duela sa Muzurovićem u kaznenom prostoru Titograda, po mišljenju Milačića ni ovaj put nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

U 50. minutu izblokiran pokušaj Marušića, Eraković na odbijenu šutira pored gola.

Janjić se u 54. minutu lijepo oslobodio čuvara i odlično šutirao sa dvadesetak metara - lopta završila malo preko gola

Marušić je u 60. minutu oduzeo loptu i povukao, zatim uposlio Osmajića, koji je lijevom nogom iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

U 65. minutu centaršut Grivića sa desne strane, Cicmil šutira glavom od zemlje, Spasojević uz pomoć stative brani.

Samo minut nakon toga, Marušić je odigrao za Osmajića, on šutirao visoko preko gola.

Augusto je u 69. minutu šutirao visoko preko gola sa dvadeset pet metara.

Osmajić u 74. minutu prolazi po lijevoj strani i ulazi u kazneni prostor gostiju, golman Titograda uz pomoć odbrane dolazi do lopte.

U 76. minutu centaršut Janjića, Spasojević u poslednjem trenutku skida sa glave Marušića.

Pejović u 80. minutu nakon kornera pogađa prečku gola Ličine udarcem glavom.

Poslednju priliku da dođu do izjednačenja naši momci su imali u 86. minutu - nakon centaršuta Janjića, Marušić ostao sam na drugoj stativi, prihvatio loptu i poslao je lijevom nogom preko gola.

Plavi su sezonu završili na 2. mjestu sa 57 osvojenih bodova, Aleksa Marušić je postigao najbrži gol u istoriji Telekom 1. CFL, a ponovo imamo i najboljeg strijelca sezone - Boža Markovića koji je 15 puta pogodio mrežu u šampionatu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska