15.10.2017. 10:30
Poker golova za bijeg na tabeli

Plavi su ubjedljivom pobjedom protiv ekipe Kom Eurzox (4:0) ostvarili ove sezone rekordnu prednost na vrhu tabele - šest bodova više imaju od drugoplasirane Budućnosti, osam od trećeplasirane Zete, što je sve posljedica odličnih igara u dosadašnjem dijelu sezone.

Prvenstvena pauza nije poremetila ritam ekipe, naprotiv - stigla je najubjedljivija prvenstvena pobjeda u dodadašnjem dijelu sezone.

"Zasluženo smo osvojili nova tri boda. Prelomili  smo meč u finišu prvog poluvremena, što nas je dodatno opustilo u nastavku", kazao je naš vezista, mladi reprezentativac Crne Gore Stefan Lončar.

Već u srijedu, za tri dana, Sutjeska ima sličan meč - kraj Bistrice dolazi posljednjeplasirani Petrovac.

"Već mislimo na tu utakmicu. Ne gledamo tabelu, želimo samo da nastavimo pobjednički ritam", dodao je Lončar.

Sutjeska je dominirala od starta - Ivanović i Božović imali su dobre pokušaje u prvih pola sata, a zaprijetili su i Podgoričani preko Milića.

Od 34. minuta, sve je krenulo na vodenicu domaćih - Denković je šutirao, Redžović blokirao rukom, sudija Novović pokazao na bijelu tačku, a Ivanović četvrtim golom ove sezone otvorio goleadu.

U 41. minutu, sve je bilo gotovo - asistencija Božovića i gol Miloša Vučića za 2:0.

U nastavku je gledana ležernija predstava, no Plavi se nisu zaustavili - Božović je u 51. minutu na dodavanje Ivanovića pogodio za 3:0, a Marković u 72, na asistenciju Denkovića, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

Mogli su fudbaleri Koma da ublaže poraz, šansu je imao Kažić, dok je Milošević u finišu pogodio stativu gola Giljena.

Hrabri nas činjenica da već 389 minuta (četiri utakmice i malo preko) Rakojevićeva ekipa nije primila gol u prvenstvu, a računajući i Kup mečeve ta brojka ide na 479 minuta.

"Sigurna pobjeda Sutjeske, iako možda nismo zaslužili da izgubimo tako ubjedljivo. Igrali smo dobro prvih pola sata, imali smo svoje šanse.  Da smo poveli, možda bi bilo drugačije", kazao je Stefan Milošević, fudbaler Koma.

SUTJESKA - KOM EUROZOX 4:0

Nikšić - Stadion kraj Bistrice. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Novović (Podgorica). Strijelci: Ivanović (penal) u 34, Miloš Vučić u 41, Božović u 51. i Marković u 72. minutu. Žuti kartoni: Marko Vučić, Denković (Sutjeska), Redžović i Kažić (Kom Eurozox).

Sutjeska: Giljen, Mi.Vučić. Ma.Vučić, Bakrač, Nedić, Lončar, Stefanović, Janković (70. Marković), Ivanović (81. Merdović), Denković, Božović (77. Poček).

Kom Eurozox: Perović, Redžović (70. Popović), Milić, Dedić, Simunović, Golubović (73. Janković), Đurković, Orlandić, Kažić, Otani (50. Kopitović), Milošević.

Izvor: Portal Vijesti

Autor: Dl.M i FKS