1.5.2021. 21:45
Pobjeda protiv Zete i povratak na drugo mjesto na tabeli

Naša ekipa je upisala veoma važnu pobjedu protiv Zete rezultatom 0:2.

Plavi su došli do prednosti već u prvom minutu kada je Mihelič sigurno izveo udarac sa bijele tačke - prethodno je Grivić izborio penal nakon samo sedam sekundi igre. Pobjedu je potvrdio mladi reprezentativac Igor Pajović u 63. minutu.

FK Zeta - FK Sutjeska 0:2 (0:1)

Telekom 1.CFL R 32/36

Stadion Trešnjica, Golubovci

0:1 Mihelič 1' (P)
0:2 Pajović (as Grivić) 63'

FK Zeta: Aković, Ceklić, Lambulić L (od 82. Šišević), Milojko (C), Đurović (od 76. Peličić), Đinović (od 66. Lambulić Mi), Soppo, Kalezić, Milić (od 82. Tuzović), Burzanović (od 82. Popović), Orlandić

Rezerve: Radulović, Šišević, Lambulić Mi, Peličić, Vukčević, Tuzović, Popović, Krstović, Đukić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić, Grivić, C. Augusto, Šofranac, Bulatović, Dubljević (od 56. Pajović), Osmajić, Stijepović, Mihelič (od 86. Marušić), Cicmil

Rezerve: Ličina, Pajović, Ćetković, Eraković, Bubanja, Marušić, Vuković M, Marković, Vuković D

Nakon samo sedam sekundi igre, Grivić je nakon duela sa Đinovićem izborio penal. Mihelič sigurno izvodi udarac sa bijele tačke i donosi prednost u ranoj fazi meča.

U 9. minutu Grivić pokušava sa dvadesetak metara, Aković uz probleme kontroliše taj udarac.

Velika prilika da naša ekipa duplira prednost u 14. minutu. Grivić je uputio centaršut sa desne strane, Osmajić zakačio loptu, Stijepović sa druge stative glavom pogodio prečku, na odbijenu loptu Mihelič šutirao pored gola.

U 21. minutu još jedna dobra akcija po desnoj strani. Grivić je centrirao, Osmajić slabo zakačio loptu koja je završila pored gola.

Osmajić je u 23. minutu šutrirao iskosa sa desne strane malo pored gola.

U 27. minutu Dubljević šutira pored gola sa nekih dvadeset pet metara.

Zeta je u 35. minutu imala dobru priliku preko Orlandića koji je šutirao pored gola nakon pasa Burzanovića.

Dva minuta nakon toga, Kalezić natrčava na odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca šutira pored gola.

U 38. minutu Stijepović centrira nakon akcije sa Osmajićem, Grivić šutira iz prve, ali lopta uz pomoć bloka dolazi do Akovića.

U 49. minutu Lazar Lambulić šutira glavom preko gola nakon centaršuta Burzanovića.

Soppo je u 53. minutu oprobao udarac sa distance, kapiten Giljen siguran.

U 56. minutu nakon dobre akcije veznih igrača Augusto šutira sa 18 metara, lopta je na putu do gola zakačila defanzivca Zete i završila malo preko prečke.

U 59. minutu Janjić izvodi korner, Grivić sa druge stative vratio za Bulatovića koji šutira glavom, ali su igrači Zete intervenisali na gol liniji.

Minut kasnije, na drugoj strani Zeta propušta veliku priliku da dođe do izjednačenja. Kalezić je izašao sam ispred Giljena, ali je naš kapiten sjajno intervenisao i zakačio loptu koja je pogodila stativu.

Janjić je u 62. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, Aković dobro izašao i skratio ugao.

Plavi dupliraju prednost minut kasnije. Danas fantastični Grivić je centrirao sa desne strane, naš mladi reprezentativac Pajović odlično ispratio i spakovao loptu u mrežu za 0:2.

Pajović je u 67. minutu još jednom pokušao, lopta je od bloka završila u korner.

Nakon udarca iz ugla lopta dolazi do Šofranca, on je uputio oštar centaršut, ali niko nije zahvatio loptu.

U 74. minutu dobra reakcija Giljena koji je istrčao i uhvatio loptu koju je Burzanović poslao ka svojim napadačima.

U 85. minutu prilika za Zetu koju je naša odbrana iskontrolisala.

Rezervista Eraković je u 89. minutu šutirao pored gola, a u poslednjim trenucima meča Bulatović šutira sa distance preko gola.

U narednom, 33. kolu Telekom 1. CFL, Plavi će u nedjelju Kraj Bistrice dočekati ekipu Dečića.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska