21.11.2020. 18:35
Pobjeda Plavih na debiju Miljana Radovića

Plavi su u 14. kolu Telekom 1. CFL, na debiju novog šefa struke Miljana Radovića, savladali ekipu Zete na Trešnjici rezultatom 0:1. Jedini gol na meču je postigao Milutin Osmajić u 37. minutu.

FK Zeta - FK Sutjeska 0:1 (0:1)

Stadion Trešnjica, Golubovci

Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica)

0:1 Osmajić (as Janković) 37'

FK Zeta: Radulović, Milić, Ceklić, Vukčević (od 46. Kodjo), Burzanović (od 68. Krstović), Simović, Milojko (C), Tuzović, Lambulić Mi, Kalezić, Yamoah (od 68. Lambulić L)

Rezerve: Grbavčević, Đinović, Krstović, Lambulić Ma, Goranović, Rizvanović, Lambulić L, Kodjo, Đurović

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Pajović, Janković, Ćetković (od 76. Stijepović), Vlahović, Šofranac, Osmajić, Bubanja, Marušić (od 76. Adrović), Cicmil

Rezerve: Ličina, Janjić, Mitrović, Adrović, Dubljević, Vuković M, Vuković D, Stijepović, Milović

Predvođeni novim šefom stručnog štaba naši igrači su od prvog minuta krenuli ofanzivno na gol protivnika u želji da prekinu seriju loših rezultata i dođu do tri boda.

Prva prlika je viđena u 6. minutu kada je Marušić sa lijeve strane poslao loptu za Osmajića koji se dobro ubacio, ali nije najbolje zahvatio loptu prilikom udarca.

U 14. minutu još jedno uzbuđenje pred golom domaćih. Ćetković je odlično ubacio loptu iz prekida sa velike udaljenosti, Radulović nije baš najbolje intervenisao u prvom navratu, ali niko od naših igrača nije stigao na odbijenu loptu pa je ona završila u naručju golmana Zete.

U 27. minutu Janković je poslao loptu u prostor za Ćetkovića, njegov udarac je izblokirao jedan od defanzivaca Zete.

Igrao sa 31. minut kada je Janković sa desne strane centrirao i pronašao Marušića koji je šutirao glavom, ali nije bilo većih problema za Radulovića.

Plavi dolaze do prednosti u 37. minutu. Naši igrači su izveli fenomenalnu kontru - Ćetković je dodao loptu za Marušića koji se odlično oslobodio svog čuvara i proslijedio dalje za Jankovića. Jane je preko odbrane Zete sjajno uposlio Osmajića koji je izašao ispred Radulovića i savladao ga lob udarcem.

Bubanja je u 44. minutu oprobao udarac sa distance, lopta je završila preko gola.

I u nastavku meča, naša ekipa je prva zaprijetila. Osmajić je u 49. minutu sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu za Marušića koji je šutirao, ali je Radulović uz pomoć svojih saigrača odbranio taj udarac.

Igrao se 51. minut kada smo vidjeli fer plej potez našeg igrača koji je definitivno vrijedan pomena. Igrač Zete je ostao na travi, a njegovi saigrači su izveli aut i krenuli ka našem golu. Plavi su oduzeli loptu koja je u nastavku napada došla do Dragana Grivića i u situaciji kada je mogao da ide na gol protivnika, popularni Griva je izbacio loptu van terena.

Jedinu priliku na današnjem meču Zeta je imala u 54. minutu kada je Burzanović odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Giljen fenomenalno intervenisao i vrhovima prstiju odbranio loptu koja je išla pod prečku.

U 59. minutu Ćetković je poslao loptu u prostor za Jankovića koji je prihvatio i šutirao lijevom nogom, ali je Tuzović izblokirao njegov udarac.

Nepun minut nakon toga, Ćetković je sa sredine terena uposlio Osmajića na desnoj strani koji je ubacio za Marušića, ali mu je nažalost malo nedostajalo da stigne loptu i proslijedi je u gol.

U 68. minutu ja Ćetković dobro izveo udarac iz ugla, Cicmil je bio dobro postavljen ali nije zahvatio loptu.

U 83. minutu je Grivić sa desne strane ubacio loptu za Adrovića koji je prihvatio i šutirao ali je njegov udarac izblokiran. Lopta je nakon toga došla do Pajovića koji je šutirao sa nekih dvadeset pet metara pored gola.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, naši igrači su bez većih problema sačuvali svoju mrežu i došli do jako bitnog trijumfa.

Plavi će naredni meč odigrati u srijedu, kada nas očekuje gostovanje Dečiću u četvrtfinalu Kupa Crne Gore.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska