19.6.2021. 21:41
"Ples" Plavih na DG areni

Početak priprema kakav se priželjkuje. Naši momci su u svim segmentima igre nadigrali rivala koji se takođe priprema za nastup u UEFA Ligi konferencija i slavili sa ubjedljivih 5:0.

0:5 Raičević (as Nikač) 88'

FK Podgorica: Ivezić, Đajić, Čelebić, Ukšanović, Suzuki, Vukčević, Vujović, Maraš, Muharemović, Jovanović, Adrović

Igrali su još: Mugoša - Pejović, Hadžibegović, Boričić, Nikočević, Bojović  Kato, Peličić, Sentoku, Krivokapić, Popović

FK Sutjska: Giljen, Janjić, Pajović, Mitrović, Augusto, Eraković, Drinčić, Marušić, Marković, Stijepović, Willian

Igrali su još: Ličina, Vlahović, Grivić, Bubanja, Dubljević, Matanović, Raičević, Vuković M, Nikač, Kecojević, Vuković D

Podgorica je prvi put zaprijetila u 6. minutu kada je Muharemović šutirao glavom preko gola.

Maraš je u 30. minutu oprobao udarac sa distance, Giljen sigurno intervenisao.

Plavi dolaze do prednosti u 32. minutu. Marković je oduzeo loptu nakon greške Ivezića, zatim odlično ubacio za Williana koji je dalje proslijedio do Erakovića, a akciju je pogotkom završio Marušić na asistenciju Janjića.

Naša ekipa duplira prednost u 42. minutu, Janjić se na odbijenu loptu odlično oslobodio čuvara i udarcem lijevom nogom po zemlji postigao gol za 0:2.

Podgorica je u 49. minutu imala veliku priliku da umanji prednost naše ekipe, ali je Ličina fenomenalnom reakcijom zaustavio udarac glavom Pejovića.

U 58. minutu Kato je natrčao na odbijenu loptu, ali šutirao visoko preko gola sa ivice šesnaesterca.

Igrao se 70. minutu kada je naša ekipa postigla treći gol na današnjem meču. Danas odlični Marko Vuković uputio je centaršut sa desne strane i pronašao reprezentativca Grivića koji je sa druge stative glavom poslao loptu iza leđa Mugoše.

U 73. minutu Matanović se lijepo oslobodio čuvara i odigrao loptu u prostor za Raičevića koji je dobro šutirao iskosa sa lijeve strane, lopta završava malo pored gola.

Dubljević je u 75. minutu poslao sjajnju dugu loptu preko odbrane domaće ekipe, novajlija Nikač izašao sam ispred Mugoše i rutinski ga savladao.

U 82. minutu odličan centaršut Grivića sa desne strane, Nikač dobro skočio, ali šutirao glavom malo pored gola.

Dva minuta nakon toga, na drugoj strani je pokušao Sentoku, bez većih problema za Ličinu.

Matanović je u 86. minutu uputio snažan udarac lijevom nogom sa petnaestak metara, lopta uzdrmala okvir gola.

U 88. minutu Plavi postižu gol za konačnih 0:5. Grivić je centrirao sa desne strane, Nikač malo zahvatio loptu koju je Raičević sproveo u mrežu.

Mladi Dušan Vuković je u poslednjim trenucima imao priliku da se upiše u listu strijelaca, ali je šutirao pored gola nakon još jedne fenomenalne asistencije Grivića.

Plavi pripreme nastavljaju od ponedjeljka, a baza će biti Zlatibor.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska