30.7.2021. 15:29
Plavi uzdignute glave napustili "Bloomfield"

Naši momci nisu uspjeli da naprave senzaciju u Tel Avivu, ali su izašli hrabro na teren, borili se i bili u igri do samog kraja.

Ostaje žal za statuvom Vukovića kod rezultata 1:0, zatim prilika Matanovića, Zoćevića i Račevića kada je bilo 2:1, ali su Plavi svakako ostavili dobar utisak i časno se oprostili od Evrope.

UEFA Liga konferencija 2QR 2/2

Maccabi Tel Aviv FC - FK Sutjeska 3:1 (2:0)

Tel Aviv, Bloomfield Stadium

1:0 Khalaila 25'
2:0 Khalaila 34'
2:1 Bubanja (as Vuković M) 50'
3:1 Almog 90+2'

Maccabi Tel Aviv FC: Peretz (GK) - Saborit (od 62. Davidzada), Geraldes, Baltaxa, Hernández, Rikan (od 62. Shahar), Glazer(C), Piven, Cohen Y (od 56. Hozez), Guerrero (od 78. Ben Chaim), Khalaila (od 78. Almog)

Rezerve: Gianniotis (GK), Nachmias, Ben Chaim, Almog, Cohen B, Davidzada, Dismas, Hozez, Kandil, Mizrahi, Niddam, Sharar

FK Sutjeska: Giljen (GK)(C) - Janjić (od 46. Drešković), Grivić, C.Augusto, Matanović (od 77. Vučić M), Eraković (od 26. Zoćević), Drinčić, Bubanja, Vuković M (od 64. Nikač), Marković, Stijepović(od 77. Raičević)

Rezerve: Ličina (GK), Drešković, Pajović, Nikač, Marušić, Vlahović, Zoćević, Dubljević B, Vuković D, Vučić, Raičević, Dubljević R(GK)

Makabi je mnogo bolje počeo meč, nošeni sjajnom podrškom sa tribina izvršili su veliki pritisak, dok su naši igrači imali problema da na pravi način iznesu loptu i pređu na polovinu protivnika.

Međutim, bez obzira na posjed lopte i terensku inicijativu mnogo skuplji i kvalitetniji tim na papiru nije uspio da stvori neke ozbiljnije prilike u prvih 20-ak minuta.

Ipak, u 25. minutu Makabi dolazi do prednosti - Koen je izveo korner sa desne strane, Halaila glavom zatresao mrežu za erupciju oduševljenja na "Blumfild" stadionu.

Postignuti gol je dao dodatni vjetar u leđa domaćim igračima pa su tako u 29. i 30. minutu imali dvije prilike da dupliraju prednost preko Gerera i Pivena - Giljen je oba puta odlično intervenisao.

Prvi ozbiljniji napad i velika prilika za našu ekipu u 33. minutu - Marko Vuković se sjajno oslobodio čuvara i šutirao iskosa sa desne strane, lopta je pogodila stativu.

Kako to inače biva u fudbalu, brzo je uslijedila kazna. Već u narednom napadu sjajna akcija Makabija koju je svojim drugim golom krunisao Halalia za 2:0.

Do kraja poluvreman nije bilo nekih većih uzbuđenja, pa se tako otišlo na odmor koji je svakako bio potreban našim igračima.

U drugom dijelu meča, naša ekipa je izašla u formaciji 3-5-2 i to je donijelo mnogo bolje i ofanzivnije izdanje.

Igrao se 50. minut kada su Plavi smanjili prednost protivnika. Marko Vuković je izveo korner sa desne strane, Bubanja bio najviši u skoku i poslao loptu iza leđa golmana Peretza.

U 58. minutu dvije vezane prilike za Gerera  - Giljen je oba puta fenonemalno intrvenisao i još jednom dokazao o kakvom je golmanu riječ.

U 65. minutu promašaj koji se rijetko viđa na fudbalskim terenima - Gerero je probio po lijevoj strani i ubacio loptu, Hozez sa dva, tri metra prebacio prazan gol.

Od toga trenutka smo u najmanju ruku bili ravnopravan protivnik vicešampionu Izreala, igrali hrabro i do samog kraja bili u igri za produžetke.

Uslijedile su tri sjajne šanše i zaista ostaje veliki žal kako nijedna nije završena golom.

Već u 67. minutu velika prilika da Plavi dođu do izjednačenja. Grivić je odlično centrirao iz kornera sa desne strane, Matanović sa pet metara šutirao glavom tik pored stative.

Tri minuta kasnije, Drinčić iznosi loptu i ubaca u kazneni prostor domaćih, Nikač ostavlja za Zoćevića koji šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

U 80. minutu Grivić još jednom centrira u svim stilu i pronalazi Raičevića koji je htio da asistira Nikaču, ali je utisak da je mogao sam završiti akciju.

Nestao je osmijeh sa lica navijača Makabija nakon prilika naše ekipe, mogla se primjetiti zabrinutost, a neki koji su bili u našoj blizini u tim trenucima na svojim telefonima "guglaju" ime protivnika.

Ipak, u drugom minutu sudijske nadoknade kontra domaćih koju je Almog završio golom i otklonio sve dileme o prolasku u naredni krug kvakifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Plavi se sada okreću obavezama u domaćem šampionatu, naredni meč je zakazan za ponedjeljak kada će na stadionu Dečića u Tuzima gostovati ekipi Zete od 21h u okviru 2. kola Telekom 1.CFL.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska